Prośba o diagnozę usterki w Ford C-MAX I
Zapalające się kontrolki
Ford C-MAX I
(2003 - 2010) , Minivan
silnik: 1.6 TDCi 95KM , turbo diesel
Szukasz części do Ford C-MAX?
- Wyślij darmowe pytanie jednocześnie do kilku sklepów.
- Wybierz najlepszą ofertę!
autor: Olek
data: 04.03.2011
- Kategoria:
- instalacja elektryczna
- Objaw:
- Zapalające się kontrolki
Na wstępie pewna uwaga - silnik mojego auta to 1.6 TDCi o mocy 109 KM, ale nie ma tego w liście.
A teraz opis usterki.
Auto kupiliśmy we wrześniu ub. roku. W czasie jazdy testowej zapaliła się kontrolka ładowania akumulatora. Sprzedawca to odnotował i przed odbiorem samochodu usterka ta miała być usunięta. Wymieniono alternator i faktycznie nic przez jakiś czas się nie działo. A dokładnie około 1 miesiąca była cisza. Jak zapaliła się ponownie powiedziano mi, abym jeździł do skutku, żeby coś się popsuło dokumentnie, bo nie wiedzą, w czym rzecz.
Teraz od 3-ch dni kontrolka zapala się i gaśnie co chwila. Jak stałem na światłach zaczęła pulsować i słyszałem, że zgodnie z pulsowaniem wskaźnika coś tykało w zamkach wszystkich drzwi samochodu. Dodatkowo w nocy jak miga kontrolka pulsują światła mijania. Do włączania się kontrolki ładowania zapalają się także inne: ABS, hamulca ręcznego (normalnie, w czasie jazdy), a także kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem. To ostatnie mnie niepokoi, bo jak ona się zapali to tracę wspomaganie.
W poniedziałek jadę na serwis, ale może ktoś ma jakiś pomysł, bo boję się, że będą mnie naciągać na kosztowne naprawy. Pomóżcie, proszę, jeśli możecie.
- Tagi:
- ford c-max elektryka kontrolki akumulator
Odpowiedzi
03.06.2011 08:10
k
kolego możliwość braku masy. Jak dojdziesz daj znać co było
13.10.2011 09:07
Mirek W
witam tez mam taka usterke odpalilem auto dzis i zapaliła się kontrolka akumulatora oraz info ograniczenia działania hamulca epb co to moze byc pozdrawiam
13.10.2011 09:10
Mirek W
prośba o Jakieś Namiary od czego zacząc 600-588-106
24.11.2011 11:59
leszek1964
Przy słabym akumulatorze również miałem podobne kłopoty z kontrolkami. Po wymianie aku wszystko ok.


Ocena:
Dodaj objaw