Skarbnica wiedzy Info CC/SC/Panda - forum

Ostatnio widziano: zalogowanych: 0, niezalogowanych: 17

Lista forów Nawigacja

Dlaczego warto się zalogować?

- możesz tworzyć wątki i pisać posty na forum
- masz osobisty filtr kącików na forum
- masz dostęp do wielu narzędzi portalu AutoCentrum.pl

fiat cc 700 -obroty

lukasz.wr pokaż post 10.06.2007 15:35 nowy (ostatnia aktualizacja 10.06.2007 15:35)
fiat cc 700 -obroty
Witam serdecznie.
ja sam na samochodach znam sie mało wiec dlatego chciałem zapytać sie o jedna rzecz. Ostatnio mialem regulowany gażnik (wczesniej notorycznie zalewało świece -szczegolnie w zimie ale również z lecie) mechanik bodajrze ustawił poziom paliwa na pływaku (grzebał cos z tyłu gażnika i obroty. Od tego czasu samochód kilka razy mi zgasł, przeważnie na samum początku jazdy (np wczoraj wieczorem, po postoju około 7 godzin chciałem ruszyc bez ssania ale zaraz zgasł i przez jakies 5 minut (musze przyznac ze jechałem bez ssania) zgasł jeszcze chyba 3 razy-dopiero po przekroczeniu 50 stopni chodził lepiej. To było wieczorem a gdy rano jechałem (trasa około 40-50 km) przy chamowaniu z 70-do 40 km (na sprzegle) samochod jakby gasł-zaswiecała sie lampka oleju(raczej można powiedzieć ze migała) ale samochodł nie gasł.
Z obserwacji wydaje mi sie ze mechanik ustawił zbyt małe obroty (samochód jedynie mruczy, chodzi bardzo cicho a zarazem równo-przy temp około 90 stopni). Czy lekarstwem na to bedzie zwiekszenie obrotów? a czy sam nie zepsuje nic podkręcajac je troszeczke? byłbym bardzo wdzieczny gdybyscie mi napisali którą srubke mam dokręcić lub odkręcić, czy spróbować przekręcić srubką u góry gaznika-tą ktora powoduje to,że pedał gazu jest jakby cały czas wciśnięty (nie wiem czy wiecie o co chodzi ale jakoś nie umiem tego inaczej opisać. I jeszcze jedno pytanie. po wymianie pompy paliwa poluzniła sie opaska na wejsciu do filtra paliwa (rozlało sie paliwo po silniku jak sciagnałem węzyk zauwazyłem dziwną rzecz-mimo że silnik był wyłaczony jakieś 2-3 minuty z wężyka cały czas lało sie paliwo do filtra? Czy może to powodować zalewanie swiec? czy może to zapowietrzony zbiornik paliwa? Pozdrawiam serdecznie i licze na wyrozumiałośc dla laika.
pokaż post
lukasz.wr pokaż post 13.06.2007 18:12 nowy (ostatnia aktualizacja 13.06.2007 18:12)
fiat cc 700 -obroty
zauważyłem jeszcze jeden problem-gdy samochód jest zapalony tylko chwileczke (np gdy trzeba go przeparkować) to po jakis 2-3 godzinach jest problem z jego odpaleniem (zalane swiece??).kiedy trasa jest dłuższa nie ma takich problemów.co może byc tego przyczyną?czy jestem przewrażliwiony?