Skarbnica wiedzy Info Palio/Siena/Albea - forum

Ostatnio widziano: zalogowanych: 1, niezalogowanych: 85

Lista forów Nawigacja

Dlaczego warto się zalogować?

- możesz tworzyć wątki i pisać posty na forum
- masz osobisty filtr kącików na forum
- masz dostęp do wielu narzędzi portalu AutoCentrum.pl

Sklep: Opony

Żeby wymienić żarówkę trzeba zdemontować tylną lampę

bodi36 pokaż post 18.11.2009 17:30 nowy (ostatnia aktualizacja 18.11.2009 17:33)
Witam
Nie wiem czy są różne rodzaje tych lamp ale u mnie sprawa wygląda tak:
Uszczelka która zabezpiecza lampę w miejscu styku lampy z karoserią gdy lampa jest przykręcona jest zgnieciona (normalne siła docisku ją zgniata), ale nienormalne jest to że ona zaciska część wyciągalną lampy (u góry i u dołu tej części), tą z żaróweczkami i niema takiej siły co by wyrwała ten element. Robiłem już różne próby nawet z popuszczonymi śrubkami mocującymi lampę i tak nie dało się wyjąć. Żeby wymienić żaróweczkę zawsze muszę demontować lampę i wtedy bez oporu da się wyjąć żaróweczki. Pytanie?:
Czy wy też tak macie czy to tylko przypadłość mojej HIENY, jeśli ktoś tak miał to jak sobie z tym poradził. Mi tylko przychodzi do głowy częściowe wycięcie w tych miejscach uszczelki od lampy ale to głupota bo istnieje możliwość dostawania się wody.
I jeszcze jedno, jeśli to przypadłość większej ilości SIEN to ta osoba co projektowała tą lampę jest obdarzona strasznym debilizmem.

Witam
Nie wiem czy są różne rodzaje tych lamp ale u mnie sprawa wygląda tak:
Uszczelka która zabezpiecza lampę w miejscu styku lampy z karoserią gdy lampa jest przykręcona jest zgnieciona (normalne siła docisku ją zgniata), ale nienormalne jest to że ona zaciska część wyciągalną lampy (u góry i u dołu tej części), tą z żaróweczkami i niema takiej siły co by wyrwała ten element. Robiłem już różne próby nawet z popuszczonymi śrubkami mocującymi lampę i tak nie dało się wyjąć. Żeby wymienić żaróweczkę zawsze muszę demontować lampę i wtedy bez oporu da się wyjąć żaróweczki. Pytanie?:
Czy wy też tak macie czy to tylko przypadłość mojej HIENY, jeśli ktoś tak miał to jak sobie z tym poradził. Mi tylko przychodzi do głowy częściowe wycięcie w tych miejscach uszczelki od lampy ale to głupota bo istnieje możliwość dostawania się wody.
I jeszcze jedno, jeśli to przypadłość większej ilości SIEN to ta osoba co projektowała tą lampę jest obdarzona strasznym debilizmem.
pokaż post
mrarek pokaż post 18.11.2009 22:53 nowy (ostatnia aktualizacja 18.11.2009 22:54)
żeby zmienić żarówkę wystarczy odpiąć wtyczkę, odkręcić 3 nakrętki, wyjąć lampę i po odgięciu "języczków" wyjąć wkład. banalna robota

żeby zmienić żarówkę wystarczy odpiąć wtyczkę, odkręcić 3 nakrętki, wyjąć lampę i po odgięciu "języczków" wyjąć wkład. banalna robota
pokaż post
sienolot pokaż post 19.11.2009 09:19 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 09:22)
bez demontazu lampy da się wyciagnać wkład z żarówkami...

Odpowiem tak:
lepiej jest wykrecić 3 śruby od lampy i zdjąć cała lampe wyciagajac potem plastik z zarówkami, niż szarpać się z plastikiem. Dlaczego ?!
Ponieważ, szarpanie się z plastikiem trzymającym lampy konczy sie urwaniem lub osłabieniem zaczepów. Efekt jest taki, ze lampa zaczyna "pukac"

bez demontazu lampy da się wyciagnać wkład z żarówkami...

Odpowiem tak:
lepiej jest wykrecić 3 śruby od lampy i zdjąć cała lampe wyciagajac potem plastik z zarówkami, niż szarpać się z plastikiem. Dlaczego ?!
Ponieważ, szarpanie się z plastikiem trzymającym lampy konczy sie urwaniem lub osłabieniem zaczepów. Efekt jest taki, ze lampa zaczyna "pukac"
pokaż post
mrarek pokaż post 19.11.2009 12:51 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 12:51)

pokaż post
sienolot pokaż post 19.11.2009 12:53 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 12:53)

pokaż post
Eric_ pokaż post 19.11.2009 17:02 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 17:02)
w coraz wiekszej ilosci samochodow musisz demontowac lampy...

w coraz wiekszej ilosci samochodow musisz demontowac lampy...
pokaż post
mrarek pokaż post 19.11.2009 13:02 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 13:03)
wymiana filtra oleju u mnie to masakra z dostępem

wymiana filtra oleju u mnie to masakra z dostępem
pokaż post
sienolot pokaż post 19.11.2009 13:27 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 13:27)
Wszedzie i praktycznie w każdym aucie ZAWSZE muszą coś spier...

Wszedzie i praktycznie w każdym aucie ZAWSZE muszą coś spier...
pokaż post
mrarek pokaż post 19.11.2009 22:43 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 22:43)
nie ma ideałów

nie ma ideałów
pokaż post
hyny pokaż post 19.11.2009 15:58 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 15:58)
zeby wymienić żarówke w reflektorze ?
No, ale to jest fura za grubą kase, wiec nikt nie narzeka. W sumie żaden problem z sienie , i już biadolenie, jakie do dziadostwo te fiaty.
Sorki, ale fQ mnie takie jałowe narzekanie.

zeby wymienić żarówke w reflektorze ?
No, ale to jest fura za grubą kase, wiec nikt nie narzeka. W sumie żaden problem z sienie , i już biadolenie, jakie do dziadostwo te fiaty.
Sorki, ale fQ mnie takie jałowe narzekanie.
pokaż post
bodi36 pokaż post 19.11.2009 14:53 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 14:53)
I widzę że to nie tylko mój problem po prostu taka uroda , a już myślałem że coś jest nie tak z moimi lampami. Dzięki

I widzę że to nie tylko mój problem po prostu taka uroda , a już myślałem że coś jest nie tak z moimi lampami. Dzięki
pokaż post
hyny pokaż post 19.11.2009 15:54 nowy (ostatnia aktualizacja 19.11.2009 15:54)
Wystarczy wyłamać noski blokujace wyjecie podstawy z żarówkami, i bez problemy wychodzi w strone bagażnika.

Wystarczy wyłamać noski blokujace wyjecie podstawy z żarówkami, i bez problemy wychodzi w strone bagażnika.