Skarbnica wiedzy Info O motoryzacji - forum

Ostatnio widziano: zalogowanych: 13, niezalogowanych: 227

Lista forów Nawigacja

Dlaczego warto się zalogować?

- możesz tworzyć wątki i pisać posty na forum
- masz osobisty filtr kącików na forum
- masz dostęp do wielu narzędzi portalu AutoCentrum.pl

Sklep: Opony

Na czym polega skrzynia sekwencyjna i czym się różni od automatu?

afrowawa pokaż post 26.11.2011 16:26 nowy (ostatnia aktualizacja 26.11.2011 16:26)
Witam, mam okazję kupić BMW E46 ze skrzynią sekwencyjną (łapatki przy kierownicy dodatkowo) i mam pytanie czym ta skrzynia się różni od automatu? Znajomy ma audi w automacie, i tam co prawda nie ma łopatek ale biegi może też zmieniać manualnie (góra-dół) ale może też automatycznie...

Ps. Nie bijcie człowieka nie w temacie motoryzacji :D

Witam, mam okazję kupić BMW E46 ze skrzynią sekwencyjną (łapatki przy kierownicy dodatkowo) i mam pytanie czym ta skrzynia się różni od automatu? Znajomy ma audi w automacie, i tam co prawda nie ma łopatek ale biegi może też zmieniać manualnie (góra-dół) ale może też automatycznie...

Ps. Nie bijcie człowieka nie w temacie motoryzacji :D
pokaż post
MaciekZ pokaż post 26.11.2011 17:33 nowy (ostatnia aktualizacja 26.11.2011 17:33)

pokaż post
piotr0605 pokaż post 26.11.2011 22:06 nowy (ostatnia aktualizacja 26.11.2011 22:06)
gdzie biegi mozna zmieniać tylko w okreslonej sekwencji 123456 i 654321 mamy do czynienia z normalnym sprzegłem i w takim wypadku do ruszenia potrzebujemy samodzielnego sterowania sprzegłem ( nie chciałem powiedzieć pedałem aby wagino sceptycy się nie obruszyli ) lub też kiedy mamy dwa sprzegła załaczaniem ich steruje tzw. komputer nie ma pedału sprzegła skrzynia jest mechaniczna i mamy jedno sprzegło od parzystych drugie od nieparzystych przełaczanie jest zależne od kilku czynników .. Automat może mieć sekwencyjny tryb sterowania ale to nie sekwencyjna skrzynia
gdzie biegi mozna zmieniać tylko w okreslonej sekwencji 123456 i 654321 mamy do czynienia z normalnym sprzegłem i w takim wypadku do ruszenia potrzebujemy samodzielnego sterowania sprzegłem ( nie chciałem powiedzieć pedałem aby wagino sceptycy się nie obruszyli ) lub też kiedy mamy dwa sprzegła załaczaniem ich steruje tzw. komputer nie ma pedału sprzegła skrzynia jest mechaniczna i mamy jedno sprzegło od parzystych drugie od nieparzystych przełaczanie jest zależne od kilku czynników .. Automat może mieć sekwencyjny tryb sterowania ale to nie sekwencyjna skrzynia
pokaż post
Miki pokaż post 27.11.2011 13:32 nowy (ostatnia aktualizacja 27.11.2011 13:32)
wręcz większość konstrukcji ich nie ma.
wręcz większość konstrukcji ich nie ma.
pokaż post
piotr0605 pokaż post 27.11.2011 14:57 nowy (ostatnia aktualizacja 27.11.2011 14:57)
napisałem że musi ??
napisałem że musi ??