Gorące tematy

Skarbnica wiedzy Info Renault - forum

Ostatnio widziano: zalogowanych: 0, niezalogowanych: 179

Lista forów Nawigacja

Dlaczego warto się zalogować?

- możesz tworzyć wątki i pisać posty na forum
- masz osobisty filtr kącików na forum
- masz dostęp do wielu narzędzi portalu AutoCentrum.pl

Sklep: Opony

UWAGA regeneracja katalizatora czyli jak wyczyściłem FAP UWAGA scenic 1,9 dci

Sever pokaż post 06.01.2012 01:57 nowy (ostatnia aktualizacja 06.01.2012 01:57)
UWAGA regeneracja katalizatora czyli jak wyczyściłem FAP UWAGA scenic 1,9 dci
Zona po mieście i na krótkich trasach oświeciła ZREGENERUJ KATALIZATOR(fajne tłumaczenie hihi bo chodzi im o DPFa) i od razu w komplecie pojawiło się SPRAWDŹ WTRYSK Pojechałem na trasę i po garach przez 40 km w jedną i 40 w drugą ale do częstochoowy to duzo świateł mam po drodze i nic to nie pomogło. Zapchane było tyle że normalnie auto jeździło i nie traciło mocy.
No to mechanik z Clipem uruchomił procedurę oczyszczania (wypalania) Depeefa. Trwała ok 20-30 minut, zużył 1,6 litra ON, filtr zabrudzony był 56 mikro- czy mili -gramów osadu , procedurę wykonał prawidłowo. Raz tylko puścił nie za wielką chmurę dymu (czyli nie kopcił cały czas jak Stefan Batory zanim poszedł na żyletki).
A najlepsze na koniec. W gratisie dostałem domieszkę oleju napędowego do oleju silnikowego - tak ok 1/4 podziałki na bagnecie więcej ( olej sprawdzałem przed i po). Czyli sporo diesla dostało sie do oleju silnikowego.
Procedura zakonczyła sie czerwonymi literami: BEZWZGLĘDNIE WYMIENIĆ OLEJ SILNIKOWY

Czyli wypalenie filtra przyniosło skutek w postaci oczyszczenia filtra + nieoczekiwanej wymiany oleju.
Dlatego tez polecam wypalanie filtra w drodze - czyli III bieg + 3tyś obrotów i tak przez 20-30 km bez zatrzymywania i spowrotem . Wyjdzie taniej niz komputerem.
Olej oczywiście specjalny do FAP , ja zapodałem elfa SOLARIS 5W-30 (140 zeta za 5 litrów- niby w promocji - dobry sklep z częściami mech) ale w punkcie wymiany olejów to 230zł kosztował i naszła mnie myśl że jedni oszukują na oleju a drudzy okradają-cena zaporowa - bo jak to inaczej wytłumaczyć.
I tu ciekawostka: wchodzi całe 5 litrów na raz, zdziwiłem sie bo po co tyle litróow smarowania sie pytam, a tu nie o smarowanie chodzi tylko bardziej o chłodzenie bo olej odbiera ciepło silnika.
pokaż post
mrarek pokaż post 07.01.2012 17:31 nowy (ostatnia aktualizacja 07.01.2012 17:31)
FAPa najlepiej wypalić
od razu po komunikacie. później to są już tylko problemy: najpierw mniejsze później większe.