Skarbnica wiedzy Info Volkswagen - forum

Ostatnio widziano: zalogowanych: 3, niezalogowanych: 175

Lista forów Nawigacja

Dlaczego warto się zalogować?

- możesz tworzyć wątki i pisać posty na forum
- masz osobisty filtr kącików na forum
- masz dostęp do wielu narzędzi portalu AutoCentrum.pl

Sklep: Opony

Problem ze stacyjką Passat B4

lukasz13s pokaż post 13.07.2011 22:46 nowy (ostatnia aktualizacja 13.07.2011 22:46)
Witam kolegów z forum,
mam problem z odpalaniem (rozrusznik za 10-15 razem załapuje )i podejrzewam że trzeba wymienić kostkę od stacyjki i mam kilka pytań :
- jak to wymienić
- czy trzeba ściągać kierownice
- co z poduszką żeby nie wystrzeliła
- czym przesmarować stacyjke (wiem że się niepowinno smarować )ale troche się przycina jak przekręcam na zapalanie także albo ją naprawie albo wymiana
Jak ktoś zgłębiał ten temat dajcie jakieś wskażowki
Dzięki
Pozdrawiam

Witam kolegów z forum,
mam problem z odpalaniem (rozrusznik za 10-15 razem załapuje )i podejrzewam że trzeba wymienić kostkę od stacyjki i mam kilka pytań :
- jak to wymienić
- czy trzeba ściągać kierownice
- co z poduszką żeby nie wystrzeliła
- czym przesmarować stacyjke (wiem że się niepowinno smarować )ale troche się przycina jak przekręcam na zapalanie także albo ją naprawie albo wymiana
Jak ktoś zgłębiał ten temat dajcie jakieś wskażowki
Dzięki
Pozdrawiam
pokaż post
lukasz13s pokaż post 14.07.2011 22:59 nowy (ostatnia aktualizacja 14.07.2011 22:59)
porozkręcałem wszystko i niemogę sciągnąć wieloklina tej nabi czy jak tam zwał, jeszcze sprubuje ściągaczem 3 ramiennym żeby stacyjke do góry wyjąć chyba będe musiał rozręcić krzyżak na dole i całość do góry wyciągnąć i wymienić tą kostke
porozkręcałem wszystko i niemogę sciągnąć wieloklina tej nabi czy jak tam zwał, jeszcze sprubuje ściągaczem 3 ramiennym żeby stacyjke do góry wyjąć chyba będe musiał rozręcić krzyżak na dole i całość do góry wyciągnąć i wymienić tą kostke
pokaż post
barzn pokaż post 15.07.2011 13:15 nowy (ostatnia aktualizacja 15.07.2011 13:15)

pokaż post
Renata Konteksta
pokaż post
barzn pokaż post 14.07.2011 10:03 nowy (ostatnia aktualizacja 14.07.2011 10:03)
jak się boisz poduszki - odepnij akumulator , jak już zdejmiesz natrafisz na wieloklin który trzeba zdjąć ściągaczem lub odkręcić na dole przy krzyżaku całość i wysunąć całość do góry ze stacyjką i jest dostęp do kostki . używanie młotka zakazane bo zepsujesz kolumnę (złoży się i nie poskładasz) doświadczony mechanik zrobi to w 20 min za góra 50 zł więc może tym torem pójdź
jak się boisz poduszki - odepnij akumulator , jak już zdejmiesz natrafisz na wieloklin który trzeba zdjąć ściągaczem lub odkręcić na dole przy krzyżaku całość i wysunąć całość do góry ze stacyjką i jest dostęp do kostki . używanie młotka zakazane bo zepsujesz kolumnę (złoży się i nie poskładasz) doświadczony mechanik zrobi to w 20 min za góra 50 zł więc może tym torem pójdź
pokaż post
kajos pokaż post 13.07.2011 23:01 nowy (ostatnia aktualizacja 13.07.2011 23:01)
..nie wykrecaj calego bebenka tylko odkrec kostke co jest przy stacyjce.
Tam sa styki ktore sie czesto wyrabiaja.
Koszt nie bedzie duzy

..nie wykrecaj calego bebenka tylko odkrec kostke co jest przy stacyjce.
Tam sa styki ktore sie czesto wyrabiaja.
Koszt nie bedzie duzy