Gorące tematy

Skarbnica wiedzy Info Ubezpieczenia - forum

Ostatnio widziano: zalogowanych: 0, niezalogowanych: 82

Lista forów Nawigacja

Dlaczego warto się zalogować?

- możesz tworzyć wątki i pisać posty na forum
- masz osobisty filtr kącików na forum
- masz dostęp do wielu narzędzi portalu AutoCentrum.pl

Sklep: Opony
Autor Wiadomość
stasznik
stasznik

Napisano 18.06.2008 08:19

Uszkodziłem na postoju błotnik sąsiadowi... - ale koszt naprawy z mojego OC Kosmiczny!
Właśnie wczoraj doznałem olśnienia otrzymawszy od Allianzu zawiadomienie o odszkodowowaniu przyznanym sąsiadowi za Lekkie wgniecenie błotnika na odcinku 20 cm bez złamania lakieru, które wyceniono na 1068,99 zł.
Błotnik w hondzie civic rocznik rocznik 2000.

Bła to szkoda parkingowa, zahaczenie przy wyjeżdżaniu z postoju.

Niby nic takiego - być może w Hondzie nowy błotnik i jego polakierowanie kosztuje... ???

Jednak z sąsiadem umówiliśmy się, że on zapyta blacharza ile będzie to kosztować i ja w zależności od wysokości naprawy zadecyduję czy zapłacić z własnej kieszeni czy z ubezpieczenia.
Blacharz wycenił naprawę na 500 zł. - co dla mnie wyglądało wiarygodnie.

Zdecydowałem się na oświadczenie i ściągnięcie z OC. Wczoraj dostałem zawiadomienie od mojego ubezpieczyciela, że poszkodowanemu przyznano odszkodowanie dwa razy wyższe niż wycena blacharza.

Jak to możliwe, że naprawa wyniosła 200% wartości?

Czy może rzeczoznawca wycenił wyżej aby się podzielić nadwyżką z poszkodowanym?

NIe mam doświadczenia z tego typu rzeczami - pierwsza szkoda w mojej karierze, szkoda parkingowa. Ciekaw jestem ile procent znizki stracę w przyszłym roku... .


Pozdrawiam.
Opole/Kraków, Opel Astra 1,8i GLS+122 kkm na LPG LANDI.
[quote=stasznik][b]Uszkodziłem na postoju błotnik sąsiadowi... - ale koszt naprawy z mojego OC Kosmiczny![/b] Właśnie wczoraj doznałem olśnienia otrzymawszy od Allianzu zawiadomienie o odszkodowowaniu przyznanym sąsiadowi za Lekkie wgniecenie błotnika na odcinku 20 cm bez złamania lakieru, które wyceniono na 1068,99 zł. Błotnik w hondzie civic rocznik rocznik 2000. Bła to szkoda parkingowa, zahaczenie przy wyjeżdżaniu z postoju. Niby nic takiego - być może w Hondzie nowy błotnik i jego polakierowanie kosztuje... ??? Jednak z sąsiadem umówiliśmy się, że on zapyta blacharza ile będzie to kosztować i ja w zależności od wysokości naprawy zadecyduję czy zapłacić z własnej kieszeni czy z ubezpieczenia. Blacharz wycenił naprawę na 500 zł. - co dla mnie wyglądało wiarygodnie. Zdecydowałem się na oświadczenie i ściągnięcie z OC. Wczoraj dostałem zawiadomienie od mojego ubezpieczyciela, że poszkodowanemu przyznano odszkodowanie dwa razy wyższe niż wycena blacharza. Jak to możliwe, że naprawa wyniosła 200% wartości? Czy może rzeczoznawca wycenił wyżej aby się podzielić nadwyżką z poszkodowanym? NIe mam doświadczenia z tego typu rzeczami - pierwsza szkoda w mojej karierze, szkoda parkingowa. Ciekaw jestem ile procent znizki stracę w przyszłym roku... . Pozdrawiam. Opole/Kraków, Opel Astra 1,8i GLS+122 kkm na LPG LANDI. [/quote]

Abyś mógł odpowiadać na posty musisz się zalogować! Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? zarejestruj się