Audi A5 - Rasowy jubileusz

Udostępnij

Nowości

, 2010-02-25

Audi postanowiło uczcić jubileusz trzydziestolecia Quattro wprowadzając na rynek RS 5 coupe, które będzie się rozpędzać do100km/h w mniej niż 5 sekund.

Samochód będzie miał pod maską silnik V8 FSI o pojemności 4,2 l i mocy 450KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 430Nm. Auto o wadze 1,7 tony będzie się rozpędzać do 100km/h w 4,6 sekundy, a jego maksymalna prędkość sięgnie 250km/h. Debiutuje w nim nowa, dwusprzęgłowa skrzynia Stronic o siedmiu przełożeniach.

Audi RS5 będzie miało oczywiście napęd quattro,ale już nowej generacji. Standardowo będzie przekazywał napęd między osiami w proporcji 40:60. System będzie także mógł różnicować napęd między tylnymi kołami, co poprawia zachowanie samochodu w zakrętach,kiedy każde z kół jest inaczej obciążone.

(mysz)




 
 

Audi A5 - Rasowy jubileusz

Podpis:

Dodaj