Cadillac ujawnia kolejna zdjęcia modelu ATS

Udostępnij

Nowości

, 2012-02-19

Cadillac postanowił umilić nam oczekiwanie na oficjalny cennik nowego modelu (który trafi do salonów już latem) wypuszczając sporą dawkę ciekawych zdjęć. Na marginesie warto wspomnieć, że amerykańska marka z nowym modelem ATS chce podbić Europę, a konkurencja ze strony BMW serii 3 mu niestraszna.

Godna uwagi jest również ciekawa tabelka pokazana na stronie Cadillaca, która porównuje model ATS z 2-litrowym silnikiem turbo do nowego BMW 328i z bardzo podobną, czterocylindrową jednostką o pojemności 2 litrów. Oczywiście w kilku aspektach Cadillac wydaje się lepszy, ale wszystko zweryfikują oficjalne testy obu modeli.

Oprócz turbodoładowanego silnika, nowy model ATS oferowany będzie z wolnossącym silnikiem o pojemności 2,5 litra i mocy 200 KM i 255 Nm momentu obrotowego. O wiele ciekawszą alternatywą wydaje się być 3,6-litrowy V6 o mocy 318 KM i 362Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Wszystkie trzy dostępne silniki mogą być łączone zarówno z 6-biegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Auto prezentuje się naprawdę ciekawie, ale czy będzie w stanie zagrozić pozycji BMW w Europie? Wydaje się to dość wątpliwe, ale czas pokaże czy mamy rację.

 
 

Cadillac ujawnia kolejna zdjęcia modelu ATS

Podpis:

Dodaj komentarz

kstilgerkstilger

Fajne auto, silnik zapowiada się też dobrze tylko szkoda, że wersja z automatem będzie miało nieco anachroniczną skrzynię - tutaj firma z Monachium górą.

3 miesiące temu napisz odpowiedź