Daihatsu prezentuje prototyp rywala Fiata Pandy

Udostępnij

Nowości

, 2011-07-25

Na tegorocznym salonie samochodowym w Indonezji, który wystartował w piątek i potrwa do niedzieli, Daihatsu zaprezentowało szerokiej publiczności swoje najnowsze auto koncepcyjne. W Dżakarcie zadebiutował model A-Concept.

Studyjne Daihatsu jest reprezentantem klasy aut, która w Indonezji cieszy się największym powodzeniem – mowa o samochodach miejskich spalających niewiele paliwa, oszczędzających środowisko i nie nadwyrężających zawartości portfela przy zakupie. Jak gwarantuje producent, A-Concept kryje pod niewielką karoserią przestronne wnętrze i pojemny bagażnik.

Oglądając fotografie opisywanego prototypu można dojść do wniosku, że tworząc design zewnętrzny jego projektanci pomogli sobie nieco kształtami aut innych marek. Pas przedni przypomina bowiem najnowsze modele spod znaku Kii, zaś tył nawiązuje do Astona Martina Cygnet.

Wszystko wskazuje na to, że A-Concept doczeka się produkcji seryjnej. Mało prawdopodobne jest natomiast rozpoczęcie jego sprzedaży na naszym kontynencie pod marką Toyota (Daihatsu należy do tej japońskiej firmy). A szkoda, bo takie auto mogłoby zagrozić pozycji takich modeli jak Fiat Panda czy Chevrolet Spark.

 
 

Daihatsu prezentuje prototyp rywala Fiata Pandy

8 komentarzy

7 dyskutujących

Podpis:

Dodaj komentarz

SwPiotrekSwPiotrek

Aygo jest modeleb budżetowym, który to dobrze się sprzedaje

8 miesięcy temu napisz odpowiedź

SwPiotrekSwPiotrek

Wygląda ciekawie.

8 miesięcy temu napisz odpowiedź

~ja to tak widzę~ja to tak widzę

"Mało prawdopodobne jest natomiast rozpoczęcie jego sprzedaży na naszym kontynencie pod marką Toyota (Daihatsu należy do tej japońskiej firmy). A szkoda, bo takie auto mogłoby zagrozić pozycji takich modeli jak Fiat Panda czy Chevrolet Spark." - przede wszystkim zagroziłby Toyocie Yaris albo IQ. W Europie Toyota raczej nie robi aut budżetowych, więc wprowadzenie A-Concept do modelowego portfolio byłoby co najmniej pomyłką. Nie po to centra projektowe pracowały nad nowymi modelami, żeby te się nie sprzedawały. Poza tym samochody z segmentu A nie cieszą się u nas dużym wzięciem, więc nie wiadomo, czy inwestycja we wprowadzenie towaru o wątpliwej jakości (skoro ma się pojawić w Indonezji) zwróciłaby się. Póki co większość ludzi wierzy w bezawaryjność i solidność Toyoty, zatem nie warto ryzykować swoją opinią.

10 miesięcy temu napisz odpowiedź

~Samar~Samar

Pas przedni, zwłaszcza jego górna część przypomina mi ... VW Scirocco a tak na poważnie to w segencie A, A+ w europie wiosną zrobi się ciasno, poza dotychczasowymi autami pojawią się trojaczki z grupy Volkswagena tj. VW Lupo, Seat Arosa i Skoda Joyster bazujące na koncepcyjnym VW Up!

10 miesięcy temu napisz odpowiedź

~oli~oli

Jak na prototyp to trzeba przyznać że wygląda nieźle, ciekawe jak by konkurował z następca Lupo czyli Up-em który w przyszłym roku będzie w sprzedaży czy też z jego bliźniakiem od Skody,

10 miesięcy temu napisz odpowiedź

unknown00unknown00

Ja też chętnie bym takie kupił xD Wygląd w porządku, gabaryty w sam raz do miasta a jeśli paliłoby mało to w ciemno wybrałbym ten samochodzik zamiast fiata bądź chevroleta

10 miesięcy temu napisz odpowiedź

~Kierowca1~Kierowca1

Daichatsu kilka miesiecy ogłosiło ewakuację z Europy. Autka sa fajne, niektóre odjazdowe np maleńki: Trevis przypominajacy Morisa. Ceny konkurencji ich na naszym konkurencji przygniotły. Sprzedawali tylko coś około 40 tys. aut w całej Europie

10 miesięcy temu napisz odpowiedź

ResidentResident

Fajne ma lusterka

10 miesięcy temu napisz odpowiedź