Lancia Stratos - Nowy Stratos u boku oryginału na ulicznym torze

Udostępnij

Nowości

, 2011-10-17

Ostatni raz o nowym Stratosie pisaliśmy w lipcu, kiedy to Ferrari ogłosiło, że jest przeciwne wprowadzeniu tego auta do produkcji. Dziś nie mamy dla Was nowych informacji o planach zwiększenia nakładu sztuk (który obecnie wynosi 1), ale mamy ten oto filmik video.

Oglądając 2-minutowy materiał możemy zobaczyć jak nowoczesna interpretacja sportowej Lancii prezentuje się podczas pokonywania ulicznego toru. Video zostało nakręcone podczas tegorocznej edycji "Rally Legend" organizowanego we włoskim San Marino. Na filmie nie brakuje ujęć z klasycznym Stratosem, co pozwala nam porównać stary i nowy model.

Przypomnijmy, że nowy Stratos został zaprojektowany przez Pininfarinę na specjalne zamówienie niemieckiego milionera, a do jego budowy użyto komponentów z Ferrari F430 Scuderii. Auto zostało wyposażone w silnik 4.3 V8, którego 540 KM i 500 Nm umożliwia przekroczenie bariery 100 km/h po 3,3 sekundy od startu.

 
 

Lancia Stratos - Nowy Stratos u boku oryginału na ulicznym torze

Podpis:

Dodaj komentarz

AzikataAzikata

@klemens

Cool story bro.

7 miesięcy temu napisz odpowiedź

~klemens~klemens

Pierwszy Stratos to moje motoryzacyjne marzenie.

7 miesięcy temu napisz odpowiedź