Lyonheart K - związek klasyki z nowoczesnością

Udostępnij

Nowości

, 2012-02-22

Tytułowy związek klasyki z nowoczesnością to bardzo drażliwy temat. Niekiedy takie próby wyglądają wręcz karykaturalnie, innym razem zjawiskowo. Do jakiej grupy zalicza się nowy model Lyonheart K?
Brytyjskie samochody sportowe śmiało mogą startować w plebiscycie na najpiękniejsze auta w historii. Wystarczy wspomnieć takie modele jak Jaguar E-type czy Aston Martin DB4. Również dzisiejsze modele Jaguara czy Astona Martina zapierają dech w piersiach. A jaki jest Lyonheart K?

To zupełnie nowy, czysto brytyjski samochód sportowy w klasie... Nie można go zaliczyć do żadnej klasy o czym przekonacie się spoglądając na cenę. Co prawda wykonała go szwajcarska firma, ale w nadwoziu widać wyraźne nawiązania do brytyjskich klasyków, głównie do kultowego już Jaguara E-Type. Oczywiście zgodnie z ogólną modą, auto zostało wyprodukowane w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Pod maską bije 5,0-litrowe doładowane mechanicznie serce V8 produkujące 550 KM i 680 Nm momentu obrotowego. Panele z włókien węglowych zostały pokryte aluminiowym nadwoziem co dało wynik 1600 kg masy całkowitej. Lyonheart K osiąga 100 km/h w niecałe cztery sekundy, zaś prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do... 300 km/h.

Koncepcja budowy modelu Lyonheart K jest banalnie prosta - używać jedynie materiałów najwyższego sortu, czyli carbonu, włókna węglowego, skóry, polerowanej stali nierdzewnej, chromowanego metalu oraz najwyższej klasy aluminium. Lyonheart K jest budowany w całości ręcznie - żadnych maszyn.

Cena? Naprawdę ktoś chce ją znać?

No dobrze: 495,000 euro.

Kamil Rogala

 
 

Lyonheart K - związek klasyki z nowoczesnością

7 komentarzy

7 dyskutujących

Podpis:

Dodaj
~Vvv~Vvv

Słuszne logo.

2 miesiące temu napisz odpowiedź

~Pawelo~Pawelo

Bliźniaczy projekt "Growler E"

2 miesiące temu napisz odpowiedź

~BogdanatorX~BogdanatorX

Patrząc na tył pomyślałem "jaki piekny" ale kiedy zobaczyłem przód to moge powiedzieć że wygląda jak połączenie Jaguara E-type z mazdą 6...Ładne to ale przód nie pasuje do tyłu

2 miesiące temu napisz odpowiedź

pepus93pepus93

cudo..

2 miesiące temu napisz odpowiedź

PiotrekFiSiOPiotrekFiSiO

Połączenie idealne klasyki i nowoczesności.

2 miesiące temu napisz odpowiedź

CarlitoNeoCarlitoNeo

No ja rozumiem, że tłoka, czy tarczy hamulcowej nie robią na tokarce w stodole, ale wszystko jest montowane ręcznie. W porównaniu do takiej maszynerii produkcyjnej jak np. w Toyocie, Lyonheart jest po prostu dziełem sztuki manualnej

2 miesiące temu napisz odpowiedź

~autofan~autofan

taaa, żadnych maszyn. Autor troszkę się zagalopował. Składają go ręcznie, w porządku, ale budowa auta to nie tylko finalny montaż.

2 miesiące temu napisz odpowiedź