wydrukuj newsa Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje już w 2014?

Nowości

16.04.2013

Obecny model Nissan Qashqai jest z nami od około 6 lat i do tej pory zyskał sporą popularność. Niewielki miejski crossover - obecnie moda na tego typu auta ciągle rośnie. Już w przyszłym roku najprawdopodobniej poznamy nową generację tego modelu. Co zaoferuje?

Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje już w 2014?
Nissan Qashqai kolejnej generacji zadebiutuje najprawdopodobniej już w listopadzie bieżącego roku. Wiceprezes marki Nissan, Andy Palmer powiedział, że nowy model będzie miał bardzo innowacyjny design, zaś jego gabaryty będą nieco większe od poprzednika. W kuluarach mówi się, że nowy model będzie czerpał stylistykę z konceptu Hi-Cross, który pokazano w Genewie w 2012 roku.

Rzecz jasna oferta silnikowa pozostaje nadal w sferze domysłów. Plotki głoszą, że pod maskę trafi między innymi silnik Diesla o pojemności 1,6-litra oraz turbodoładowana jednostka 1,2-litra generująca 115 KM oraz 190 Nm momentu obrotowego. W planach jest także model z systemem hybrydowym, ale pojawi się nie wcześniej, niż w 2015 roku.

Nissan Qashqai kolejnej generacji będzie bazował na nowej modularnej platformie podłogowej, która posłuży za podstawę dla innych modeli - kilku sedanów, jak również nowego X-Trail. W standardzie będzie oferowany napęd na przednią oś, ale w opcji pojawi się także wariant napędu na wszystkie koła. Auto trafi do sprzedaży już na początku 2014 roku, zaś ceny zapewne pozostaną na podobnym poziomie, co obecnie oferowany Nissan Qashqai.

Źródło: worldcarfans.com

Kamil Rogala

 
 
 
Przeczytaj też o konkurencyjnych modelach:
 
 


Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje już w 2014?

Dodaj komentarz

0
 
0
~qba~qba

Do ~pejotpe: na stronie nissanusa sa juz gotowe modele-wcale nie tak daleko od conceptu-jest dobrze-zobaczymy jak to jezdzi

10 miesięcy temu napisz odpowiedź

0
 
3
~pejotpe~pejotpe

Do ~wiki: przeca to tylko rendery, które raczej niewiele bedą miały wspólnego z wersja finalna...

1 rok temu napisz odpowiedź

0
 
2
~wiki~wiki

piękny w porównaniu do poprzednika

1 rok temu napisz odpowiedź