wydrukuj newsa Nowa naczepa Berger

Samochody Specjalne

15.10.2011

Austriackie przedsiębiorstwo Berger Fahrzeugtechnik z siedzibą w Radfeld jest jednym z europejskich producentów naczep siodłowych o lekkiej konstrukcji stalowej. Naczepy siodłowe firmy Berger charakteryzują się niską masą własną i wysoką jakością wykonania, a poszczególne elementy wyposażenia można optymalnie dopasowywać do potrzeb klienta.

W ostatnim czasie zaprezentowano najnowszą gamę naczep pod nową marką BERGERecotrail. Jak głosi umieszczony na naczepie napis „4,7 t”, jej masa własna wynosi ok. 4 630 kg, co oznacza, że jest to jedna z najlżejszych naczep siodłowych ze skrzynią ładunkową w klasie 40 t. W porównaniu ze standardowymi naczepami siodłowymi oferowanymi przez innych producentów dopuszczalna ładowność nowej naczepy BERGERecotrail jest większa o około 2 t. Przyczynia się to w znaczący sposób do obniżenia kosztów zużycia paliwa i kosztów eksploatacji. Jednocześnie można zmniejszyć liczbę przewozów czy cykli ładunkowych.

W porównaniu z dotychczas produkowanymi naczepami Berger zrezygnowano w niej z aluminiowej podłogi. Podwozie stanowi rama podłużnicowa połączona z drewnianą podłogą o specjalnej konstrukcji i – co stanowi novum w ofercie firmy Berger – z ramą zewnętrzną z otworami. Do budowy naczepy wykorzystuje się wyłącznie wysokogatunkową stal drobnoziarnistą, a wszystkie pozostałe komponenty, jak np. nowe lżejsze opony Goodyear stanowiące wyposażenie standardowe, zostały zoptymalizowane pod kątem ich ciężaru, funkcjonalności i jakości. Naczepa jest certyfikowana zgodnie z DIN EN 12642 XL. Wykorzystując nową technologię produkcji oraz stosując materiały i komponenty najwyższej jakości, konstruktorzy firmy Berger potrafili też zmniejszyć ugięcia konstrukcji, które w lekkich naczepach siodłowych są zwykle nieco większe niż w rozwiązaniach standardowych. Nowa generacja naczep wprowadzona na rynek pod marką BERGERecotrail realizuje dążenie do zapewnienia przedsiębiorstwom logistycznym i przewozowym przewagi konkurencyjnej, oferując im optymalny pakiet, na który składają się oszczędności paliwa, maksymalne zwiększenie ładowności, funkcjonalność i bezpieczeństwo ładunku. Berger daje wyraz temu dążeniu w samym logo BERGERecotrail. Litera „e” na zielonym polu oznacza economy, ecology, efficiency i excellence. 24-miesięczna gwarancja, jaką Berger udziela na swoje naczepy nowej generacji, podkreśla dodatkowo wysoką jakość produktu. Trzeba również dodać, że od października 2010 r. przedstawicielem firmy Berger w Polsce jest Marek Barycza (firma 4MB).Nowa naczepa Berger

Dodaj komentarz