Zgłoś sugestię Żarówka
Kliknij aby zamknąć

Newsy

Toyota
Avensis
Na skróty:
lista generacji Toyota Avensis

Z kraju i ze świata - Toyota - Avensis

Toyota Business SmartPlan - w sam raz dla małych firm

dodano: 07.06.2013 10:45:00, autor: Kamil Rogala
Prowadzenie małej lub średniej firmy bez samochodu jest niezwykle trudne. Niestety kupno nowego auta oraz późniejsza eksploatacja to ogromne koszty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście Toyota rozwiązuje ten problem i oferuje innowacyjny program najmu długoterminowego dla małych i średnich firm oraz działalności gospodarczej. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się Toyota Business SmartPlan.

Od początku czerwca bieżącego roku trwa nowa inicjatywa Toyoty. Chodzi tu o program najmu długoterminowego dla małych i średnich firm oraz działalności gospodarczej. Tego typu forma finansowania pojazdów firmowych od lat dominuje na Zachodzie, oraz wśród dużych firm posiadających liczne floty pojazdów w Polsce. Do tej pory małe i średnie firmy były nastawione sceptycznie do tego typu rozwiązań. Toyota chce to zmienić.

Dzięki zamianie leasingu, kredytu, lub zakupu gotówkowego na najem długoterminowy, firma nie tylko oszczędza pieniądze, ale otrzymuje także pełną obsługę pojazdu wliczoną w ratę, bez konieczności angażowania własnego kapitału. To chyba największa zaleta dla małych firm, które nie muszą martwić się obsługą techniczną auta.

Do największych zalet programu Toyota Business SmartPlan można zaliczyć przede wszystkim niższe koszty niż w przypadku tradycyjnego leasingu lub kredytu oraz ekspresowe przygotowanie oferty u każdego dilera Toyoty w Polsce. Oprócz tego przedsiębiorcy dostają kompleksową obsługę (serwis, naprawy, opony zimowe, ubezpieczenie) oraz gwarancję samochodu zastępczego w przypadku naprawy. Ryzyko finansowe pozostaje po stronie zarządzającego, a nie klienta.

W informacji prasowej czytamy:

Program został skonstruowany w taki sposób, aby umożliwić firmom utrzymanie pojazdu lub pojazdów służbowych bez konieczności angażowania własnego kapitału i ponoszenia ryzyka ich finansowania, a jednocześnie maksymalnie uprościć zarządzanie parkiem maszynowym. Dzięki stałemu miesięcznemu kosztowi przez cały okres umowy, firma może łatwiej planować budżet i prowadzić swoją księgowość, nie przejmując się przy tym kosztami serwisu, ubezpieczeń, czy odsprzedażą auta po zakończeniu programu. Kompleksową usługę, wliczoną w ratę najmu, zapewnia Toyota.

Najem długoterminowy jest więc formą leasingu operacyjnego połączonego z usługami dodatkowymi. W programie Toyota Business SmartPlan firmy mogą skorzystać z okresu najmu na 24, 36, lub 48 miesięcy, wpłacając według własnych preferencji od 0 do 40% opłaty wstępnej. W skład raty najmu wchodzą:

 finansowanie pojazdu;
 koszty serwisowe pojazdu (przeglądy i naprawy);
 ubezpieczenie pojazdu (pakiet roczny lub wieloletni);
 opony zimowe wraz ze składowaniem i wymianą;
 gwarancja otrzymania samochodu zastępczego.

Przykładowa rata za Toyotę Avensis, uwzględniająca powyżse usługi, przy założeniu 3-letniego okresu najmu i 20-procentowej wpłaty własnej, wynosi 1280 zł. Dla kompaktowej Toyoty Auris koszt ten będzie wynosił 1092 zł miesięcznie. Wartości te są niższe niż koszty finansowania porównywalnych modeli innych producentów, z uwzględnieniem przyznawanych rabatów flotowych.

A co dzieje się po okresie najmu? Firma może zwrócić pojazd i rozpocząć kolejny program z nowym egzemplarzem, lub odkupić go po wartości rynkowej gwarantowanej przez Toyotę w momencie rozpoczęcia najmu. W czasie trwania najmu natomiast, cały koszt związany z użytkowaniem auta ogranicza się do zakupu paliwa i płynu do spryskiwacza.

A jak Wam podoba się taka alternatywa?

Źródło: toyota.pl
07.06.2013 10:45:00, autor: Kamil Rogala

Przeczytaj najnowsze newsy

zobacz więcej propozycji
Komentarze kierowców (6 komentarzy)
~aa
0
|
1

A wykup za trylion PLN ? To jak to sie moze oplacac ?

16.01.2015 00:43:37 | napisz odpowiedź
~SwPiotrek
0
|
0

Brzmi bardzo dobrze.

15.06.2013 12:29:43 | napisz odpowiedź
~tonik
0
|
0

Jakiś ruch w interesie zaczyna się... Coś bardzo podobnego w tej chwili zaoferował VW tylko dla osób prywatnych. Płaci się ratę finansującą utratę wartości pojazdu. Na koniec mam możliwość wykupu, wzięcia nowego auta, albo kredytowania zakupu w klasyczny sposób. To podobno też jest bardzo popularne na Zachodzie. Czekamy na kolejnych.

08.06.2013 22:12:11 | napisz odpowiedź
~CarlitoNeo
0
|
0

Przykładowe wyliczenie jest w tekście, a o szczegółowe koszty pytajcie bezpośrednio producenta :)

08.06.2013 09:38:44 | napisz odpowiedź
~Tommy.pl
0
|
0

Dokładnie, podajcie szczegółowe wyliczenie kosztów. Poza tym, czy nie ma tu limitu kilometrów?

08.06.2013 08:39:25 | napisz odpowiedź
~pejotpe
2
|
0

"A jak Wam podoba się taka alternatywa?"

Chciałbym zobaczyć cenę całkowitą razem z wykupem, wtedy mógłbym porównać z leasingiem operacyjnym jaki obecnie mam (prawdę mówiąc, to co jest opisane powyżej wygląda dokładnie jak opis "wszystkomającego" leasingu operacyjnego).

Przykładowe ceny brutto, czy też netto?

07.06.2013 19:51:24 | napisz odpowiedź