Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

Radziuuu, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : pomimo że nikt o nie nigdy nie dbał przyznam że blachy trzymają sie zadziwiająco dobrze (nie oszukujmy się, tam gdzie jest blacha jest i rdza, zwłaszcza po tylu latach. ale sa to "kropki" dosłownie)
Układ elektryczny
Inne : instalacja gazowa
ważny jest punkt odniesienia. gdy go dostałem mówili na niego sztywny. teraz jest w pelni sprawny ale wciaz stary (pewnych zaniedban nie usuniesz)
po wymianie tego i owego (świece, kable zapłonowe, silnik krokowy, filtry oleju, paliwa, powietrza, gazu lekka regulacja silnika,) stal się cud i pracuje dość stabilnie, bywaja lekkie falowania, ale przestał samoistnie rozpedzać sie do 70 km/h i utrzymywac 2000obr. przestał stwarzać zagrożenie
po wymianie lewarka i wodzików i dokreceniu zawieszenia już nie potrzebuję ręcznie utrzymywać lewarka na biegu i zawsze można wbić ten bieg który się chce (niegdyś to była ruletka a i z "trojki' trzeba było ruszać)
w tej kwestii mam do tego auta bardzo ograniczone zaufanie, choć mechanik mówi że nie jest tak źle jak uważam. zawieszenie nie tak jak kiedyś i hamulce tak samo, sprawne ale czekają na wymianę.
niestety jak się nie dawno dowiedziałem to nie tak, że nie działa nawiew na szybę przednia. brak jest mechanizmu którym wybierasz kierunek nawiewu, a zima jest to bardzo problematyczne, no i stara już dość porysowana szyba daje się we znaki w słoneczne dni.
łatwy, prosty i intuicyjny w obsłudze, stare auto to i w przełącznikach ciężko sie pogubić. tyle o ergonomii w kartonie
niesamowite że, w aucie w którym mało rzeczy działa jak należy momentalnie robi się cieplutko i wieje przyjemnym ciepełkiem (zwykłe frontowe nawiewy potrafią sobie poradzić z zaparowana przednia szyba, na która nawiew nie działa). Oczywiści klimatyzacja latem jest nie zastąpiona.
uważam, że jak na dość nie duże kombi, jest to bardzo przestrzenne (kierowca+3pasażerów+2 rowery górskie bez odkręcania kół i bez składania kanapy. byłem pod wrażeniem)
nie wiem jak jest w nowych autach, i jak oryginalnie brzmiał, ale uważam ze jest to na poziomie dobrym (jeżdżę raczej wolno i dość ekonomicznie, wiec nie wiem jak jest głośno przy 4 tyś . obr)
jeśli się o niego dba to sie odwdzięczy i nie ędzie dusić portfela. Ja mialem utrudniona sytuacje (i wciaż jeszcze mam, gdyż sam z pomoca ograniczonych środków staram sie o niego zadbać)
powiedziałbym że doskonale, nie znam wartości rynkowej ,a dostałem w spadku za darmo. jednak przez pierwsze pol roku władowałem w niego ok 2-3tyś wiec tu juz troszkę gorzej (warto podkreślić że pierwsze co musialem wymienić żeby go bezpiecznie ruszyć byl rozrząd i opony bo na kapciach stał)
w przeciągu ponad roku użytkowania 2 razy wymieniałem rozrusznik i raz wymieniałem, a raz czyściłem silnik krokowy. Wciąż jest wiele do zrobienia i do naprawienia jeszcze po porzednich właścicielach.
padł mi sterownik od gazu (jak sie okazało była w nim ok. szklanka wody)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

0,0