Ocena kierowcy - Peugeot 807 Minivan

baryła, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 807 Minivan 2.0 HDi 120KM 88kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : nie do zajechania , bez FAP ekonomiczny i dynamiczny bardzo dobra alternatywa do wersji 136-konnej ze względu właśnie na brak filtra cząstek stałych.
Auto bez wyskoków emocjonalnych pod każdym względem poprawne. Denerwują głównie małe rzeczy jak przepalające się żarówki podświetlenia, zawieszająca się linka hamulca ręcznego.
Najlepszy silnik w tym aucie. Fabrycznie nie wyposażony w FAP, Dynamiczny i oszczędny bez problemów z olejem i jego nadmiarem czy niedoborem. Pozbawiony wad poprzedników.
Jedynym mankamentem jest zawieszający się pierścień biegu wstecznego. Po cofaniu należy czasem samemu ściągnąć go w dół
Zawieszenie jest bajeczne. Nic dodać nic ująć.
widoczność przez lusterko wsteczne, przez tylną szybę nieco ograniczone.
układ zegarów na środku potrafi denerwować. Po dwóch latach przywykłem do niego. Ale nadal uważam że jest to kiepskie rozwiązanie. Poza tym wszystko jest tam gdzie być powinno, pod ręką i szybko dostępne.
Fabryczne Webasto nagrzanie wnętrza załatwia w ciągu 500 metrów jazdy, a o wentylacji nawet się nie myśli. Parujące szyby - czegoś takiego tu nie ma. To pierwsze moje auto w którym rzeczywiście nie marzną mi stopy. :)
Jako kierowca mam troszeczkę za mało miejsca na nogi (jestem dość wysoki) jako pasażer jest idealnie.
do 140km/h jest cisza, później świst powietrza daje znać o sobie.
właściwie to leję ON dopełniam między wymianą oleju 2 litry syntetyka i to tyle. W zeszłym roku wymiana rozrządu z wszystkimi płynami i filtrami 1100zł. Ceny części eksploatacyjnych są w normie. Wyjątliem może być wahacz (zespolony z końcówką który do tanich nie należy) oraz drążek stabilizatora z zespolonymi gumami (które jednak da się zdemontować i wprowadzić zamienniki)
za tę cenę nie da się znaleźć innego auta w takim stanie w takim roczniku i z takim wyposażeniem oraz z taką kubaturą. Cała reszta konkurencji jest dużo droższa i nie koniecznie mniej problematyczna.
lubią przepalać się żarówki kokpitu, linka hamulca ręcznego zawiesić się i ręczny działa na jedno koło wtedy ale są to rzeczy które naprawdę może zrobić każdy we własnym zakresie.
nie odnotowałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 120KM 88kW [l/100km]