Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

zylek22, 10 lat temu
Rok produkcji 2010
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Serwis. Uczciwość serwisu w okolicy warszawy oceniam bardzo dobrze (miałem do czynienia z 2-oma po przeprowadzce). Polecam Pol-Mot i Longin-Bielak
Samochód kupiony w salonie dla kobiety i w sumie przez nią wybrany. Bardzo cichy, dość komfortowy, w środku jak na klasę samochodu przyzwoicie wykonany i wyposażony. Póki co bez poważnych awarii ale na 100% wyścigówka to nie jest:-)
trochę za słaby do tego auta, ale byliśmy tego świadomi po jeździe próbnej. Jak na wielkość auta raczej cichy. Jak na moc dużo pali.
Dobrze zestopniowana i chodzi pewnie. Okazjonalnie problem ze wstecznym ale bez dramatu.
Trochę mało komunikatywny poza tym wersja Business Line wydaje się, że ma utwardzone zawieszenie bo wersje "cywilne" są bardziej komfortowe.
Tu nie można mieć zastrzeżeń. Plus za duże lusterka zewnętrzne jak na tak male auto.
Pilot sterowania radiem w samochodach Francuskich wymaga chwili przyzwyczajenia. Chyba po prostu lepiej na kierownicy. Poza tym uchwyt na kubki umieszczony raczej dla 2 rzędu. Sięganie tak wstecz to nieporozumienie.
Ogrzewanie grzeje i klima chłodzi :-)
Myślę że jak na tę klasę nie ma co narzekać. Pierwszy rząd bardzo dobrze z tyłu zależy od miejsca zajętego przez pasażera z przodu.
No tu jak na klasę samochodu to bardzo dobrze . Jest naprawdę cicho nawet przy wyższych prędkościach.
Samochód dużo palił od nowości 8 litrów w mieście było niczym dziwnym. Potem okazało się, że prawdopodobnie wyjechał z fabryki z przestawionym rozrządem. Wymiana rozrządu i ustawienie go poskutkowały spadkiem spalania do 6,5-7 w dużym mieście, no i chyba ma większą chęć na przyspieszanie, ale to auto z tym silnikiem 1.4i to nie rakieta ;-) Poza miastem pali podobnie, obecnie 6.2-6.5 średnio. Pierwszy przegląd po około 25 tyś 539zł brutto w ASO. Pozaplanowo czyszczenie bębnów, skrzypiały przy operowaniu pedałem. Teraz do wymiany klocki przód.
Kupiony za 31k netto w salonie, w tej cenie klima, radio fabryczne, elektryka lusterek i szyb z przodu, esp wydawały się w miarę dobrą ofertą. Myślę że w tej cenie do przyjęcia.
Wyciek spod głowicy jeszcze na gwarancji, problem z kontrolką check-engine ostatecznie rozwiązany przez wymianę rozrządu na gwarancji. Urwane mocowanie tłumika, ale w sumie to nie wiem czy nie było to uszkodzenie mechaniczne.
Nie zatrzymał się na drodze nigdy, brak również usterek zagrażających bezpośrednio bezpieczeństwu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,9