Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Silnik : Spalanie
Karoseria : korozja
Układ elektryczny : szyby, wycieraczki
Silnik : wał rozrządu
Plusy: trzyma się drogi, dobry promień skrętu, mało pali, BARDZO duży kufer, dość dynamiczny silnik, dobrej jakości materiał wykończeniowy deski rozdzielczej. Minusy: wadliwość na wszystkich płaszczyznach (elementy silnika, zawieszenie, elementy wnętrza, elementy nadwozia, korozja) drogi w kupnie, drogie ASO, bardzo złej jakości radio, brak głośników z tyłu, bardzo twardy charakter jazdy. Ten samochód mnie naprawdę zmęczył i szczerze go nie lubię.
wymiana wałka rozrządu przy 220tyś km - koszt 2tyś pln. Bierze dużo oleju - bez porównania więcej niż w Peugeot.
Haczy, wymiana linki, synchronizatora. Byłem bardzo, bardzo zły:(
naprawdę dobrze. trzeba wziąć pod uwagę polskie drogi, które wykończą każde zawieszenie.
Fotele może być.
Prosta deska rozdzielcza. Dobrze przemyślana. Schowki, 4 dwa pojemniki na butelki 1,5 w drzwiach + 2 na kubki.
Popsuła się nagrzewnica. Czy już pisałem, że psuło się wiele?:)
spalanie bardzo dobre trasa 4,6l/100. Oryginalne części wcale nie najtańsze.
Ten samochód jest za drogi. Nie rozumiem z czego wynika popularność Skody w Polsce.
Psuje się po prostu wszystko. Nie jestem w stanie tego wszystkiego wymienić: silniczki wycieraczek, elektryka szyb, czujniki cofania, pedał sprzęgła częściowo wraca na swoje miejsce (po wymianie elementów rozsprzęglających) trzeba mu pomagać, wymiana cewki (jazda max 90 km/h), wymiana skrzynki z bezpiecznikami, bo zaśniedziały (duży problem z diagnozą pomimo podłączenia auta pod oryginalny soft). to tylko część przyjemności.
samochód unieruchomiony na trzy miesiące. Problem z diagnozą. Propozycje diagnozy to sterownik silnika, a ściślej mówiąc procesor sterownika. Później okazało się, że jednak bezpieczniki - koszt 1300pln Padł wał rozrządu - koszt 2000pln wymiana całego zawieszenia, ale - ok 8000pln dwumasy nie zdążyłem przerobić:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]

Skoda Octavia II Kombi