Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Kombi 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny, przy tak niskim spalaniu wzorowa dynamika.
Ogólnie samochód jest genialny. Jeżdżę nim odkąd zdałem prawko, ale w rodzinie jest od nowości. Trudno powiedzieć na niego coś złego. Przejechałem nim ok. 20 000 km przez rok. Żadna usterka od nowości się nie pojawiła. Wymieniane były jedynie części, które ulegały zużyciu.
Silnik 1.4 Twinport wiadomo, potworem nie jest, ale do jazdy po mieście oraz w trasie (bez szaleństw) wystarczy. Powyżej 100 km/h robi się trochę głośno.
Ze skrzynią biegów żadnych problemów. Nie ma akcji typu, że bieg nie wskakuje, drążek się zacina. Wszystko jest jak należy.
Opelka prowadzi się w miarę fajnie, nie mam tutaj zastrzeżeń, jak na auto tej klasy jest w porządku.
Widoczność z poziomu kierowcy OK, aczkolwiek zirytować potrafi belka z lewej strony, która momentami znacząco potrafi ograniczyć widoczność. Dodam też, że w samochodzie można się czuć nieco nisko.
Ergonomia to chyba największa wada tego samochodu. Fakt, jest pakowny, ale dłuższe podróże (powyżej 200 km), przynajmniej mnie potrafią wymęczyć. Nie jest to auto tej klasy, żeby wymagać nie wiadomo czego, więc nie ma co liczyć, że poczujemy się jak w najnowszym BMW czy nawet Toyocie.
Duży plus za to, że zimą szybciutko robi się ciepło w kabinie. Przy dużych mrozach to naprawdę ważna zaleta.
Miejsca jest naprawdę sporo. Po złożeniu fotelów z tyłu, przez bagażnik spokojnie mieszczą się dwa rowery bez odkręcania z nich kół.
Wyciszenie to największa wada tego auta i to chyba nie tylko ja tak uważam. Jak już wcześniej pisałem, głośno robi się już przy 100 km/h, ba nawet 90 km/h, słabiutko są tłumione hałasy.
Samochód jak najbardziej tani w utrzymaniu. Części w bardzo przystępnych cenach, łatwo dostępne, no i te spalanie, po prostu bajka. W trasie potrafi zejść nawet poniżej 5 litrów.
Samochód został zakupiony w 2008 roku w salonie za bodajże 40 parę tysięcy. Biorąc pod uwagę, że był totalnym golasem (dodano tylko relingi), mogłoby być trochę taniej, ale z drugiej strony to kombi. Coś używanego można na pewno wygrzebać w dobrym stanie i przystępnej cenie z komfortowym pakietem wyposażenia.
Od nowości żadnych usterek, ani dużych ani małych. Żarówki się liczą? Jak tak to spaliły się z lampy przedniej mijania (prościutka wymiana, żarówki H7 dostępne nawet w marketach) i pozycyjne oraz jedna w desce rozdzielczej (przy pokrętłach temperatury).
Poważnych usterek także brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

Opel Astra G Kombi