Ocena kierowcy - Citroen Evasion II

mustafa ali, 9 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2001
Citroen Evasion II 2.0 HDi 109KM 80kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda i przestrzeń bagażowa - przy wymiarach kombi - ten samochód ma bardzo łatwo aranżowaną przestrzeń - można wyciągać i składać fotele ( są bardzo lekkie w porównaniu do C8 / 807 / Phedry - ) płaska podłoga pozwala pakowac najróżniejsze rzeczy bez problemów, przesuwne drzwi z obydwu stron jeszcze pomagają tak samo jak obracane fotele
Układ elektryczny : styki
Jestem zachwycony po 2 latach użytkowania podjąłem decyzje że będę nim jeździł aż do "zajechania" za 6-7 tyś zł nie ma alternatywy, oprócz wymiany pompy wspomagania ( która były popsuta przez poprzedniego właściciela ) NIC w nim nie naprawiałem przebieg 2 lata około 45 tyś KM
wiadomo nie jest to ferrari ale ekonomika i niezawodność jednostki 2.0 HDI bez FAP to olbrzymi plus
wygodnie umiejscowiony drążek - czasami wsteczny wchodzi trudniej jak jest ręczny zaciągnięty ( przęłożenia odrobinę za krótkie )
wygodnie , miękko , wszyscy pasażerowie są zachwyceni komfortem
widoczność doskonała na wszystkie strony
perfekcja musiałem tylko zakupić oryginalny zestaw podłogowy z uchwytami na kubki - bo normalnie tego nie ma standardowo - ale jest do dostania na szrotach ( zwykle z lancii ZETA ale ja mam z peugeota 806 ) - bardzo wygodna podłogowa konsola
tutaj nawet nówki samochody z nowoczesną klimatyzacją i ogrzewaniem nie mają szans po 2-3 minutach silnik się nagrzewa ( zasługa dogrzewacza webasto ) a klima dmucha chłodem ODRAZU i wychładza dużą przestarzeń błyskawicznie w upalne dni
genialnie, genialnie genialnie
cichutko jak na puszkę na bazie dostawczaka
w mieście średnie wychodzą mi od 6,4 - 7,1 w zależności od pory roku i tego co targam w bagażniku
samochód kupiłem za 5,5 tyś od niemca na gotowo wyszedł około 7,5 tyś ( wymiana rozrządu dla bezpieczeństwa plus pompa wspomagania - bo szwankowała ) plus akzyza i opłaty - za te pieniądze na rynku nie ma sobie równych
generalnie nic nie naprawiałem prócz jakichś zestyków lampek wewnętrznych zestyków świateł
brak jak na razie po 2 latach / 45 tyś KM nic się odpukać nie zepsuło fakt wymieniam regularnie olej Valvoline Maxlife co 15 tyś filtry i przeglądam go dokładnie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Citroen Evasion II 2.0 HDi 109KM 80kW