Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Silnik 2.0 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 407 SW 2.0 16V 136KM 100kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny : Dość często pojawia się brak masy w tylnych lampach
Zawieszenie : Polecam znaleźć sobie dobrego mechanika, który szybko odnajdzie dolegliwość.
Auto kupiłem ponad 1,5 roku temu. Zrobiłem nim ok. 50 tys. km, z czego ok. 43 tys. po założeniu instalacji LPG Landi Renzo. Jak dotąd nie widać jakichś większych usterek.
Silnik prosty w budowie, sprawdzony w poprzednim modelu Peugeota. Doskonale współpracuje z instalacją LPG (Landi Renzo). Tym niemniej auto jest dość duże i czasami mam wrażenie, że przydałaby się mocniejsza jednostka.
Jak dotąd bez zarzutów jeśli chodzi o precyzję. Pozytywnie zaskoczył mnie "3" bieg. Do pełni szczęścia (zwłaszcza w trasie) brakuje "6".
W zasadzie idealny samochód na dłuższe podróże. Zawieszenie jest idealne jak dla mnie (to oczywiście kwestia gustu). Nie zanotowałem również poważniejszych problemów z zawieszeniem, o których sporo wcześniej czytałem. Wymianie podlegają elementy, które zużywają się normalnie na polskich drogach.
Widoczność generalnie dobra, trochę tylko przeszkadzają szerokie belki. Dużym plusem jest szklany dach (zwłaszcza jeśli podróżujecie z dzieckiem).
Ciekawa i charakterystyczna linia nadwozia, ale w jeździe po mieście przeszkadza długi przód samochodu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość podnoszenia tylnej szyby oraz regularny kształt bagażnika.
Wprawdzie mój model jest wyposażony w klimatyzację jednostrefową, ale nigdy nie miałem z nią problemu (jest regularnie serwisowana, ponieważ dziecko ma alergię). Silnik bardzo szybko osiąga optymalną temperaturę. Dziwi mnie trochę brak osłonki przed wentylatorem chłodnicy (gromadzą się liście i inne śmieci).
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu bez zarzutu. Mnóstwo miejsca, wszystko pod ręką. Jeśli chodzi o przestrzeń z tyłu również nie narzekam, aczkolwiek zdecydowanie za rzadko tam przebywam :)
Wyciszenie działa bez zarzutu do prędkości ok. 130 km/h. Później robi się nieco za głośne - jest tu miejsce do poprawy.
Po założeniu instalacji LPG koszty spadły znacząco. Jak dotąd brak poważniejszych awarii (największa jak dotąd to remont sprzęgła).
Doskonały stosunek jakości do ceny. Peugeot 407 jest znacznie lepszym wyborem niż się spodziewałem. Skutecznie zachęca do przesiadki na swojego następcę.
Do drobnych usterek zaliczyłbym elementy zawieszenia (polecam znalezienie dobrego mechanika, który szybko usunie właściwą usterkę) oraz układ elektryczny (w tylnych lampach pojawia się z czasem brak 'masy').
Jak dotąd najpoważniejsza usterka to remont sprzęgła i wymiana rozrządu (przy przebiegu 120 tys. km).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,5