Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Patyk, 9 lat temu
Silnik 2.2 HDi 133KM 98kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 406 Coupe 2.2 HDi 133KM 98kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
bardzo dobra jednostka, niem klekocze jak zwykły diesel tylko mruczy cicho.
Działa bardzo płynnie, lekko, biegi wrzucają się bez problemu. Bardzo rzadko zdarza się aby wrzucając bieg wchodził z jakimś oporem.
Wentylator jak we wszystkich 406 jest jakoś mało wydajny, na najszybszych obrotach słychać go bardziej jak czuć. Nie wiem dokładnie w czym rzecz, czy w źle zaprojektowanym wiatraku czy rozprowadzeniu powietrza, które po drodze gdzieś wytraca cały impet.
Jak na coupe z tyłu jest na dosyć wygodnie. Na przednich siedzeniach jest wystarczająco dużo miejsca dla każdego. Fotele w prawdzie mogłyby mieć trochę głębsze siedziska aby siedząc mieć podparcie aż do kolan, bo przy trasie 300KM czuć zmęcznie na udzie któremu brak podparcia.
tutaj jest bardzo dobrze, nie mam nic do zarzucenia. Nawet jadąc 170KM/h da się w środku prowadzić rozmowę.
Koszty to standardowe wymiany filtrów oleju.
Auto nadal jest postrzegane jako francuz i szybko traci na wartości oferując bardzo dużo. Ciężko znaleźć auto tak świetnie wyglądające (Pininfarina) z tak bogatym wyposażeniem w tak niskiej cenie.
Auto nie jest awaryjne, w końcu 406 było popularna taksówką i to najlepsze potwierdzenie niezawodności tego modelu. Osobiście tuningowałem auto podnosząc moc więc poniosło to za sobą koszty takie jak: wymiana sprzęgła z dwumasą na zamiennik firmy VALEO sprzęgła ze sztywnym kołem, usunięcie FAP. Więc dwa najgorsze i najkosztowniejsze punkty które są dosyć drogie w eksploatacji wyeliminowałem. Nie mniej normalnie te elementy sie zużywają. Do FAP jest dołączony zbiornik z płynem ELOYS który jest drogi a dwumasa jak to dwumasa z czasem zaczyna się tłuc.
Jako, że jest to HDI to trzseba pilnować aby tankować dobre jakościowo paliwo, bo przy złym paliwie pompa wysokiego ciśnienia może nie mieć odpowiedniego smarowania i zacznie opiłkować (elementy ruchome zaczną się ścierać) co prowadzi do uszkodzenia jej samej a jej opiłki z kolei uszkodzą wtryskiwacze i wtedy płynie się na pieniądzach. Ale to akurat w każdym dieselu tak jest

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 133KM 98kW [l/100km]

7,9