Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

focusowiczodniedawna, 9 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nalot na podwoziu na korycie koła zapasowego który przejedzie się ręką i znika ;) No i na błotniku ale już zabezpieczone gdyż Włoszka jeździła z pękniętym nadkolem i woda się lała przez co dół błotnika dostał troche rudej.
Przeniesienie napędu : Pompka sprzęgła ciekła i ślizgała mi się noga hah ;)
Układ elektryczny : Podnośnik szyby padł i musiałem jeździć na klimie.
Karoseria : Sporo rys, małych wgniotek.
Super autko, przestronne, chyba najwygodniejsze w tej klasie. Wszystko dobrze zgrane. Silnik pracuje bardzo fajnie, cicho a zarazem 12 letni samochód wygląda dalej dość młodo ;)
Silnik cichutki, nic nie cieknie. Pracuje równo i wykazuje dużo większą kulture pracy. Jeśli wszystko jest robione na czas i lane dobre paliwo to silniczek potrafi się odpłacić ;)
Skrzynia chodzi nie za lekko, nie za ciężko lecz w sam raz ;) Wszystko precyzyjne, jak na auto sprowadzone od kobiety z Włoch to jest super co stwierdził nawet mechanik.
Zawieszenie świetnie wybiera nierówności. Autko fajnie się prowadzi, na początku ma się wrażenie że wspomaganie chodzi dość ciężko ale wszystko jest jak najbardziej wporządku. Dla mnie troche autko za bardzo pochyla się na zakrętach dlatego planuje krótsze, twardsze sprężyny i większe felgi na mniejszym profilu ;)
Widocznośc bdb z przodu jak i z tyłu ;) Z tyłu szyba podciągnięta dość wysoko że nie czuje się prędkości a tył oszklony tak że widzi się dosłownie wszystko.
Umiejscowienie przycisków, podświetlenie i wygląd przycisków jak najbardziej ok. Przyczepiłbym się tylko do tego twardego plastiku i nie za ciekawie wyglądających nawiewów ;)
Ciepełko w aucie leci dość szybko, klima także chłodzi bardzo szybko. Szkoda że moja wersja nie ma podgrzewanej przedniej szyby bo by mi to ułatwiło użytkowanie ale i tak nie mam nic do zarzucenia ;)
Dla kierowcy sporo miejsca. Szkoda tylko że fotel jest dość krótki ;) Dla mnie z tyłu miejsca już tak wiele nie jest (120kg wagi robi swoje) ale jakoś tam bym sam za sobą przejechał. Pasażerowie nigdy nie narzekali więc tą opinie troche ja zaniżyłem ;)
Autko fajnie wyciszone jednak mogło by być lepiej ale jak na kompakta to jest bardzo dobrze ;) Denerwującą rzeczą może troche nie do tematu jest to, że jak słucha się dość głośno muzyki to drgają lusterka ;)
Autko kupiłem za dośc duże pieniądze napewno mogłem kupić taniej ale na miejscu. Musiałem wymienić : podnośnik szyby przód (130 zł), radio (130 zł), oleje, filtry (350 zł) i pompke sprzęgła (z wymianą 210 zł) i opony (800 zł z wulkanizacją oczywiście nowe). I oprócz tego zero wkładu a przejechałem autkiem 6000km i nic się nie dzieje ;) Nie ma aut bez wkładu ;)
Za te pieniążki chciałem kupić Mercedesa W202 i nie żałuje tego że kupiłem Focusa. Niższe spalanie, tańsze części, bardziej przestronny, lepiej się prowadzi. Same zalety. Na szczęście wad jeszcze nie dostrzegam.
Jak to po kupnie autka używanego wkłąd łączny 1270 zł w tym 4 nowe opony, radio oryginalne 6000 CD i wymiana pompki sprzęgła. Jak dla mnie rewelacja ;)
Żadnych grubszych awarii ;) Przed kupnem się obawiałem o wtryskiwacze common rail i koło dwumasowe ale wszystko w jak najlepszym porządku śmiga aż miło ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,4