Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Mateusz, 9 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Całkiem fajne spalanie jak na tak duże auto i moc też wystarczająca.
Układ elektryczny : Elektronika - co chwile coś się pali!
Przeniesienie napędu : Skrzynia wysypała sięprzy 210k
Karoseria : Rdza pod uszczelkami szyb
Całokształt to średnia pozostałych ocen. Ogólnie auto było OK
Co chwile psuły się jakieś pierdoły. Ale tylko raz auto było unieruchomione
Skrzynia wysypała sięprzy 210k km
Nie miałem żądnych problemów, ale też niczym pozytywnym mnie nie zaskoczył
Widoczność super- siedzi się wysoko i bdb widzi do okoła.
Jest OK
Ocena taka ponieważ musiałem wymienić chłodnicę klimy. Nie miałem klimatronika i co chwile trzbea było kręcić gałkami i przestawiać - za zimno, za gorąco itp...
Miejsa z prozdu całkiem sporo, z tyłu nieco gorzej jak na tak duże auto. Ale nikt nigdy nie narzekał.
Wyciszenie jest OK.
Jestem posiadaczem tego auta od ponad dwóch lat. Rekordowe spalanie na trasie jakie uzyskałem to 5,9 litra, ale naprawdę się namęczyłem. Normalnie w trasie pali 6,8 litra. W mieście - zależy od ruchu i miasta:) W Toruniu w palił mi min. 7,5l, max 15l zimą w krótkie odcinki korki itp. Przy dynamicznym poruszaniu się w mieście pali ok 10-11 litrów. Części są łatwo dostępne, ceny nie zabijają. Niestety to francuz i co chwile mu coś nie pasuje. Ciągle jakieś kontrolki się palą. Mam wymienioną skrzynię , chłodnicę klimatyzacji, piasty, tarcze, klocki, przeguby, sworznie itp. Ostatecznie mam pęknięty silnik i woda leje się do cewki także zmieniłem auto bo sie już wk... Auto Nie jest z zewnatrz jakieś super duże, ale jest bardzo pakowne! Fajnie, że można wynieść siedzenia. Woziłem nim tapczan, płyty OSB i nawet 3 metrowe deski z niedomkniętą klapą. W środku wszystko tanie i tandetne, wytłumienie od zewnatrz jest OK. Rdza mi też go zjada, ale ogólnie auto zrobiło swoje. Nie dbałem o nie za bardzo bo spisałem je na straty. Jeździłem " do końca". Myślę, że dla rodziny auto jest OK.
Kupiłem to auto za 9900 w 2012 czy tam 2013 roku i uważam, że za te pieniądze można było kupić dużo lepsze auto.
Co chwile jakieś drobne pierdoły, kontrolka check engine cały czas, Czasami zapalała sie kontrolka cewek, albo przechodziły w stan awaryjny, czasami pokazywało się "no oil" - po zgaszeniu na pare minut mijało. Pod koniec użytkowania na wolnych obrotach "migały" kotrolki od oleju i stop jak silnik schodził na niskie obroty mimo ze wszystko było ok ( w teorii)
Poszła skrzynia i mam przeciek w silniku - masłoooooo i płyn chłodniczy w cewce. Ale przyznam ze go nie oszczędzałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

9,5