Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan Facelifting

Krzak72, 8 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Opel Meriva II Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Wygodne i funkcjonalne auto. W porównaniu np. z Astrą dużo więcej miejsca w środku. Lepsza pozycja siedzenia.
1.4 turbo i 120KM daje radę. Podczas jazdy próbnej wycisnąłem z tego silnika prawie 200 km/h. Dzięki turbo "ciągnie" już od 2000 obr/min. Pod względem kultury pracy ok, choć brakuje mu np. do Hondy Civic.
Skrzynia manualna 6-biegowa. Krótkie biegi wymuszają częste zmiany w jeździe miejskiej, ale za to w trasie bardzo przydaje się szósty bieg (6 bieg i 150 km/h to tylko 3100 obr/min). Zbyt duży skok dźwigni zmiany biegów, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Układ jezdny b. dobry. Samochód dobrze trzyma się drogi nawet na ostrych zakrętach. Trochę twardszy od francuzów ale nadal komfortowy. System kontroli trakcji rewelacja.
Widoczność b. dobra. Trochę gorzej do tyłu (polecam czujniki parkowania).
Ergonomia na wysokim poziomie. Wszystko na swoim miejscu.
Układ wentylacji pracuje zdecydowanie zbyt głośno, ale daje radę. Jak na benzyniaka trochę zbyt wolno nagrzewa wnętrze.
Ilość przestrzeni ok. Poprzednie samochody, które użytkowałem były większe (Zafira, Scenic). Gdyby Meriva była trochę szersza, to byłaby idealna.
Wyciszenie bardzo dobre. Można komfortowo podróżować z prędkością 150 km/h. Przy 110 km/h cicho w samochodzie (bardziej słychać opony zimówki niż silnik). Na pewno sporo ciszej niż w Hondzie Civic.
Jak na razie mały przebieg (4000 km). Moje średnie spalanie 9,3 l/100km (większość zatłoczone centrum dużego miasta + krótkie odcinki trasy po 20 km). W trasie najmniejsze spalanie jakie osiągnąłem to 7,2 l. W mieście to aż 10,3 l (non stop korki i sygnalizacje świetlne, maksymalnie 3 bieg). W trasie przy maksymalnym obciążeniu i 150 km/h pali 9,2 l/100 km.
Podstawowa wersja 50.000 pln to golas. Dołożyłem parę "pierdołów" i wyszło 62.000 pln. To trochę zbyt dużo jak na taką klasę samochodu, ale w końcu ma być to samochód "na lata".
Na razie brak jakichkolwiek usterek.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]