Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Silnik : Mało pali i nawet sdobie radzi przy jeździe w 2 osoby
Silnik : czujniki
Zawieszenie : polskie drogi
Karoseria : rdza
Ujdzie w tłoku ale wizyty w warsztacie są częste. Za to na stacji benzynowej jest się rzadko i wizyta nie obciąża portfela. Nigdy nie zawiodła na trasie, pracuje jak szkapa dorożkarska i rozpieszczana nie jest. Tylko po 10 latach pojawia się rdza ale mimo swoich lat przeglądy techniczne przechodzi bez zastrzeżeń.
Części są łatwo ostępne. Oryginalne do tego silnika są bardzo drogie np. rozrząd 900 zł, a zamienniki są od kiepskich do tragicznych. Silnik jak się sypie to na całego. Przepływomierz tylko Bosch, zaślepienie nic nie daje a za Boscha 400 zł z ogonkiem. Przy czterech osobach w aucie silnik kona w męczarniach.
Tutaj jest w porządeczku. Lewarka nie urwałem, biegi wchodzą, norma. Przełożenia dobrze dobrane.
Prowadzi się dobrze ale jak nie ma wspomagania kierownicy to traktor prowadzi się łatwiej - krzepę trzeba mieć w obu rękach żeby manewrować na parkingu.
Te małe okienka z tyłu czasem się przydają.
Przy wzroście prawie 190 mieszczę się za kierownicą i nie wyglądem przez szyberdach, którego z resztą nie ma. Kierownicę mam między kolanami ale da się nią kręcić. Za mną mieści się tylko kartka papieru postawiona pionowo. Albo kot w koszyczku postawiony na siedzeniu.
W zimie wnętrze nagrzewa się migusiem, chwila i jest ciepło. Za to przy czterech osobach w zimie jest stale para na szybach. Jazda z dużym psem w zimie lub jesienią to jak błądzenie we mgle.
Przy tych wymiarach samochodu rewelacja. Jechałem w 2 osoby i pies rozmiarów cielaka, bagaż, trasa 300 km i było sporo miejsca, po zdjęciu półki bagażnika pies miał komfort. Półka została w domu bo miejsca na nią nie było. Przewoziłem też karnisze i deski długie na 2 metry.
Jak na tą klasę norma.
Części osprzętu silnika drogie bo silnik 1.0 nie lubi zamienników czujników. Zawieszenie naprawia się tanio jak barszcz.
Czasem wymiana żarówek, w tym żarówki podświetlenia pokręteł w konsoli środkowej.
Nigdy nie stałem na drodze czekając na cud lub zamiłowanie. Za to mojej Corsie jestem bardzo wdzięczny. Serwisowana na na bieżąco odwdzięcza się brakiem niespodzianek.
Opel Corsa B Hatchback