Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

grzegorz, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 146 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
zacytuje ....."Moja Alfa pochłania fortunę na ubezpieczenie, serwis i paliwo. Ale kiedy ją prowadzę, czuję się, jakbym miał milion dolarów i uśmiech na mej twarzy trwa cały dzień! Mówi się, że Alfę kupujesz sercem, nie głową.".... doddam tylko ze sylwetka sie nie starzeje, uwielbiam alfy i wybaczam jej wszelkie usterki, myslalem zeby ja sprzedac ale chyba kocham to auto i nie moge sie jej pozbyc
elastycznosc mozna dyskutowac ale zadawalajaca, motor daje niesamowite brzmieni po przekroczeniu 4000 obrotow, ja mam to jeszcze podkreslone koncowym tlumikiem "supersprint"
nie nazekam, lzej ptracuje jak np. w fordzie focusie z tego samego roku
super trzyma sie drogi i nie chusta sie w zakretach przy duzych predkosciach, twardo zestroojona ale nie nadaje sie na polskie drogi przyjemnosc z jady psuja dziury
z przodu nie narzekam na boki rowniez kjak dkla mnie jast ok no biorac pod uwage wysoki tyl co powoduje ograniczona widocznasc prze tylna szybe ale mozna sie przyzwyczaic
dla mnie doskonala tak jak lubie prosto, surowo i sportowo nic za duzo nic za malo zbednych pokretelem i guziczkow nie ma wszystko ok
z praodu duzo miejsca na nogi dla kierowcy jaki pazazera z tylu tez nie narzakaj
nie bede ukrywal ze w focusie jest ciszej ale co to za przyjemnosc prowadzenai alfy jak nie slychac brzmieni slinkia nawet radio jest nie potrzebne
no to juz zalezy do sposobu jazdy ale jest roznie na miesci ok 10 l. a czasami i 12 l. a na trasie 7.1 udalo mi sie wykrecic i na 44l. zrobiklem ok 560 km.
cena do jakosci jest zadawaljaca poniewaz jak na wlochow materialy w wewnatrz sa juz dobrej jakosci i wykonanie jest ok, a ceny spadaja dosc duzo w porownaniu z modelami nowymi, choc dziwi mnie bardzo polityka firmy poniewaz robia piekne samochody z "zwenatrz", pzryciagajace spojrzenia ale za razem awaryjne jak jasna cholera pytam czy nie mozna tego poprawic i spowodowac zeby aklfa byla szanowana jak przed laty, i zeby budzila postrach swym agresywnym wygladem
praktycznie brak, od 1.5 roku jestem wlascicielem i nic nie robilem z drobiazgow
wymienilem wachacz bo sie wysypaly tuleje na dziurawych drogach, oraz amortyzatory z tylu poniewaz mialem bliskie spotkanie z dziura w styczniu, rozerwan opona kolpach w kawlakch i felga pokrzywiona, wariator trzeba wymienic jak najszybciej gdy zazcyna klekotac w przeciwnym razie wydaten nie konczy sie na 500 pln a duzo wiecej bo rzorzad leci jak sie jezdzi z uszkodszonym wariatorem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW [l/100km]

9,8