Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Kamil AR147 1.9 16v, 15 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Alfa to samochod nie dla kazdego, o wloska bella dbaj dobrze a da ci tego co chcesz. Ta wersja jest trzecia w osiagach w modelu 147 po GTA i 1.9 150km. Da sie to zobaczyc. O ile przyspieszenie na 1 i drugim obrocie daje do zyczenia o tyle 3-4-5 bieg przyspiesza bardzo szybko przy niskich 2-3 tys. Reklamowane przyspieszenie tego modelu do 100 - 8,9s nigdy nie sprawdzalem, choc nie mam czego sie czepiac jak na 140km. Ekonomicznosc w stosunku do ilosci koni wyceniam na b.dobra. W miesce waha to sie pomiedzy 7-8 trasa to 5-6. Mimo ze mam 190 cm dobrze sie czuje jako kierwoca w tym aucie. Z tylu to juz inna bajka. Pojemnosc bagaznika wystarczy na wycieczke dla dwoch osob. Rodzine to juz nalezy pakowac do passata. Wersja ta to wersja oznaczona nazwa lusso co oznacza po prostu luksusowy. I tak tez jest, Samochod posiada 6 poduszek powietrznych, automatyczna klimatyzacje plus klimatronik, kontrole trakcji, elektryczne lusterka szyby podgrzewane fotele szyber dach, sterowanie radiem w kierownicy, pokazuje rowniez cisnienie w oponach i informuje kiedy klocki hamulcowe nalezy wymienic. Posiada jeszcze inne dodatkowe atrakcje o ktorych by pisac dlugo i ktorych jeszcze dobrze sam nie sprawdzalem. Minusy ? No coz dosc drogi serwis alfy i czesci do niego, oraz jak dla mnie brak mocy przy pierwszych biegach. Ocena koncowa jak na obecne moje wymogi to 5-.
Kosztowal mnie 30 tys zl i uwazam ze jest to bardzo malo jak na samochod o takim przebiegu, dbalosci i mozliwosci
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
6,7