Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Rafaellop, 21 lat temu
Silnik 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Wyśwmienity samochód z duszą. Dość żwawy jak na tylko 1.6. Zachęca do dynamicznej jazdy, a dźwięk silnika pobudza krążenie. Wyśmienite fotele i trzymanie drogi, ekonomiczny. Z tym, że trzeba wiedzieć jak o Alfę dbać, aby służyła długo i niezawodnie. Nie jest to idiotenwagen, gdzie się nic nie robi tylko wsiada i jedzie. Alfa ma duszę, a ta lubi dawać znać o swojej dzikiej, włoskiej naturze :)
Jak na silnik 1.6, jego 120 KM robi dobre wrażenie, a Alfa Sound jest powalający :)
Nie żebym przesadzał, ale zupełnie nie mam się do czego doczepić.
Tam gdzie ja nie myślę o zakręcie inni robią w gacie :)
W przód ok, w tył gorzej, ale można się przyzwyczaić
W tym samochodzie po 5 minutach można czuć się zintegrowanym
Długo się nagrzewa, ale wentylacja jest ok, klimy nie miałem
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu jak na w sumie niewielki samochód
Silnik słychać pięknie, a przy dużych prędkościach odgłosów z zewnątrz prawie nie słychać
Słyszałem jak to Alfy chłeptają niewiadomo ile paliwa. Byłem zaskoczony, że przy mojej wcale nie lekkiej nodze spalanie utrzymywało się na poziomie średnim 8,5 l
W przypadku używanych cena, którą się płaci jest adekwatna do tego co się dostaje. Nowe samochody jednak są zdecydowanie ZA DROGIE.
Podczas eksploatacji zdarzyło się kilka wpadek, ale były to niewielkie i tanie w naprawie usterki. Najbardziej w tym dniu gdy sprzedawałem. Po prostu Alficzka nie chciała, abym ją sprzedał. Niestety, trzeba było kupić następna :)
brak
Alfa Romeo 156 I Sedan