Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sportwagon

Kosmitak, 10 lat temu
Silnik 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW
Rok produkcji 2011
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo ładna linia nadwozia i bardzo dobre zawieszenie. Reszta to bajki o \"duszy\" tej marki. Pozdrawiam wszystkich sympatyków marki Alfa Romeo ale ja Was już opuszczam :-)
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe uległo uszkodzeniu przy 45.000km
W grupie Fiat\'a Alfa jest produktem PREMIUM i OK!!! Ale obsługę posprzedażną czytaj serwis otrzymuje się klasy POLMOZBYT z lat 80-tych. Cytat z Carserwis\'u: \"...silnik pracuje to wszystko jest dobrze\". Szybko mija czar opowieści o Alfie jako samochodzie z \"duszą\", bo zderza się to z korporacyjną machiną o nazwie Fiat Auto Poland. Dzięki mojej Lalce dowiedziałem się z czego składa się samochód ale nie wiem czy to ważne dla mnie doświadczenie :-( Jest stara prawda w świecie motoryzacji \"Pierwszy samochód sprzedaje Salon a drugi Serwis\". I tak ja już wyleczyłem się z Alfy i innych produktów Fiat\'o podobnych.
Uzyskanie wartości spalania z \"katalogu\" jest niemożliwe !!!
Jeżeli samochód nie przysporzyłby mi tyle \"emocji\" związanych ze swoimi awariami to stosunek ceny do jakości byłby OK. Ale moje doświadczenie jest negatywne w tym obszarze. Alfa 159 jest moim drugim samochodem ale już nie długo. Zostanę przy Lexus\'ie to drogi ale niezawodny samochód. I w przypadku Lexus\'a sprzedaż i serwis idą w parze na tym samym wysokim poziomie.
1. Poszarpywanie silnika na niskich RPM, powodem był sparciały filtr powietrza. Żadna z 2 ASO w W-wie nawet tego nie zweryfikowała. 2. Ciężko pracująca skrzynia biegów, powodem były skorodowane lub nie nasmarowane linki wybieraka biegów. 3. Skrzypienie z komory silnika. 4. Brak podgrzewania prawego lusterka.
Przy 45.000km uszkodzeniu uległo koło dwumasowe. Dla Fiat Polska ta część nie jest objęta gwarancją. Koszt w ASO to 5..7tys pln. P.S. Zawsze chciałem mieś Alfę 159 i na własne życzenie sobie to zrobiłem. Jest to mój drugi samochód ale już straciłem do tej marki \"serce\". zostaję przy Lexsus\'ie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW