Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Yossarian, 15 lat temu
Silnik 1.9 JTS 160KM 118kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTS 160KM 118kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : NIe będę się powtarzał.
Jest wiele prawdy w twierdzeniu że alfę kupujesz sercem nie głową i gdy nią jedziesz to czujesz się jak milion dolarów, mimo to że inni uważają że masz syndrom bitej żony. Nie ma drugiej marki w tym zakresie cenowym która wzbudza tyle różnych emocji. Jeżeli twoje oczekiwania to radość z jazdy i lubisz jak za twoim samochodem częściej niż w innym wypadku oglądała się płeć nie tylko brzydka to wszystkie mankamenty nie będą miały żadnego znaczenia.
Włączam dwójkę i z pełnym gazem kręcisz i kręcisz aż do 7000. Po prostu radocha. Mam 43 lata i czasami z tego powodu zachowuję się na drodze jak sztubak.
Pewnie może być jeszcze lepiej, ale nie spotkałem się z tym w tej klasie aucie. W dużo mniejszym stopniu niż u konkurencji której silniki kręcą się o min 1000 obrotów niżej musisz machać lewarkiem. Daje to zawsze przewagę przy przyśpieszeniu rzędu 1 s na 100 km.
Wszystkich bez problemów doganiasz na zakrętach, rewelacja, niesamowite poczucie bezpieczeństwa. W zakręt wchodzisz z niedowierzaniem, wyobraźnia nie pozwala wykorzystać 100% możliwości zawieszenia i układu kierowniczego. Wadą jest że po przejechaniu prawie 60 000 km szykuje się wymiana gumowych elementów zawieszenia. Mimo to frajda z możliwości eksploatacyjnych powoduje że daję ocenę doskonałą. Ideał do jazdy po dobrych drogach. Alfa jest bardzo nisko zawieszona i na koleinach ociera się obudową komory silnika o drogę. Szybko wyrabiasz w sobie umiejętność perfekcyjnego oceniania wszystkich nierówności z dokładnością do 0,5 cm. Ale nic nie zmieni mojej oceny że układ jezdny to doskonałość która jest największą zaletą alfy.
Do tyłu słabo, ale w tym aucie nie patrzy się do tyłu. :)
Nie rozumiem tej kategorii. Przecież można się przyzwyczaić do obsługi nawet Mercedesa klasy A.
Standard.
Z tułu ciasno, ale pies się mieści, Mnie to nie przeszkadza. Dla osób ze wzrostem od 180 cm z tyłu jest ciasno, ale przecież my zawsze siedzimy z przodu. Podsumowując z przodu przestronnie i zarazem przytulnie , z tyłu jak średni compakt.
Grzechem byłoby wyciszać brzmienie tego silnika.
Mam służbową więc mnie to nie dotyczy ale wystawiam ocenę obiektywną. Średnie spalanie bez oszczędzania w cyklu mieszanym 11 litrów, przy szybkiej jeździe na trasie 150-180 km/h nawet 16 ltr. Nie mam pojęcia ile to auto pali minimalnie na trasie. Jeśli lubisz żeby auto paliło mało i tak lubisz podróżować to nigdy nie poznasz jej zalet, a często dostrzeżesz jej wady. Nie potrzebujesz jej.
Nie jest tanio, ale taniej niż wielka trójka która wszystko ma dobre ale nic doskonałe.
W czterech na sześć tych alf w naszej firmie coś skrzypi w desce rozdzielczej i serwis nie wie co jest grane. Poza tym bez zarzutu.
60 000 km to zbyt mało aby coś się zepsuło we wszystkich autach więc nie wiem nic na ten temat. Kłopoty z bardzo nowoczesnym zawieszeniem wystepują po około 60 000 na polskich drogach. Jak na samochód służbowy i raczej dynamiczną jazdę to chyba nie jest żle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTS 160KM 118kW [l/100km]

11,0