Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d

maniuch1, 8 lat temu
Silnik 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Rok produkcji 2010
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik jest świetny , pomimo niedużej pojemności 1,4 i wcale nie takiej strasznej mocy 170KM pracuje i ciągnie doskonale a przy tym jak się jedzie spokojnie to całkiem mało pali
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny : przecierająca się wiązka elektryczna od tylnej wycieraczki
Ogólnie samochód świetny , pięknie wyglądający zewnątrz a szczególnie wewnątrz nie to co typowy "niemiec" do bólu ergonomiczny , tu trochę czasami brakuje ergonomii i idealnej niezawodności ale samochód rekompensuje to wyglądem , silnikiem i właściwościami jezdnymi- jak dla mnie najlepszy samochód jaki do tej pory miałem i za każdym razem jak do niego wsiadam buźka mi się śmieje
świetny motor , w trybie "normal" mocno zdławiony jakby miał ze 100-120KM anie 170 ale w trybie "Dynamic" mały wariat-ciągnie jak oszalały i to z każdych obrotów a do tego przy normalnej jeździe całkiem mało pali
Niestety ale skrzynia jest kiepska , u mnie mocno haczy 1 i czasami dwójka i niestety pierwsze roczniki do 2013r. podobno tak miały, potem to poprawili - reszta przełożeń jest O.K. i same przełączanie biegów też ale z charakterystycznym trochę cięższym działaniem , nie to co skrzynie VW gładko ,leciutko i jednym palcem. Biegii wydają się dobrze dobrane
świetny , auto b.dobrze trzyma się drogi nawet przy wysokich prędkościach, trochę twardawe zawieszenie na 17" kołach 225/45 i je słychać na dziurach ale znośne, niestety niski profil opony odbiera komfort
do przodu jest O.K. ale do tyłu na boki i typowo do tyłu to kiepsko, przydały by się czujniki parkowania których nie mam
niby wszystko jest usytuowane ergonomicznie i całkiem sporo schowków ale... butelkę z wodą w drzwiach ciężko zmieścić, nie ma miejsca na np.smartfona, komputer pokładowy raczej mało intuicyjny, mało miejsca na nogi kierowcy, przednie wycieraczki nie da się podnieść (co za "geniusz" to wymyślił),brak regulacji podłokietnika, ale.. da się z tym żyć-urok wnętrza wszystko rekompensuje
wszystko dobrze chodzi , nie mam uwag, dodatkowe ogrzewanie między przednimi fotelami dla tylnych pasażerów na duży plus
z przodu wystarczająco miejsca i bardzo wygodne fotele mimo że wydają się twarde , z tyłu szału nie ma i dla wysokich ponad 185cm będzie ciasnawo
jak dla mnie rewelacja , w porównaniu do Skody Fabia II to przepaść-tam do 120-130 było w miarę dobrze a tu 140-150km/h i jest cicho i komfortowo a nawet prędkości rzędu 170-180 nie są męczące więc duży plus
dużo wyższe ceny przeglądów (ok.1600zł) w porównaniu do Skody, o dziwo cena wymiany paska rozrządu z pompą wody niższa i w obu przypadkach na oryginalnych częściach
droższy w zakupie od innych kompaktów , utrzymanie chyba też ciut wyższe ale koszty paliwa porównywalne
Nie było poważnych awarii , czasami tylna wycieraczka żyje własnym życiem i wyłącza się z opóźnieniem ale to przez przecierające się podobno przewody od niej w tylnej klapie (typowa usterka w tym modelu) , czasami mały problem z otwarciem klapki wlewu paliwa-coś się przycina zameczek i trzeba ją podważyć, 2 razy przepaliły się żarówki H7 (trochę trudna ich wymiana ale można sobie poradzić)
nic nie było , no nie licząc tej nieszczęsnej haczącej skrzyni biegów z którą nie wiem co dalej robić , na razie jeździ i jakoś z nią żyję ale odbiera sporo frajdy i radości z jazdy przez tę nieprecyzyjną zmianę biegów (po wymianie oleju w skrzyni działa ona trochę lepiej ale szału nadal nie ma)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW [l/100km]

7,4
6,6
9,6
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d