Ocena kierowcy - Alfa Romeo GT II

alfista wa-wa, 12 lat temu
Silnik 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo GT II 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : osiągi i spalenie, nie częstym jestem klientem stacji benzynowych.
Układ elektryczny : szyby, czasem występuje problem z zamknięciem
Inne : stacyjka - wyrobiła się i całe auto przez nią wariowało, po wymianie wszystko wróciło do normy
Przeniesienie napędu : sprzęgło- droga wymiana ,1100zł części (oryginał) i 600zł robocizna
Ogólnie auto kupione przeze mnie dla żony ze względów estetycznych, wizualnych (bardzo się jej podobało i to było najważniejsze) Ja nie byłem przekonany na początku dopóki się nie przejechałem, teraz sam jeżdżę nim w weekendy (w tyg używam służbowego). Pomimo paru niedopracowanych drobiazgów Alfa jest naprawdę świetnym autem, polecam gorąco ten samochód wszystkim którzy nie lubią przeciętności na ulicach.
150KM z 1,9 bardzo przyzwoicie, moment obrotowy też ok, dźwięk mógłby być bardziej rasowy. Silnik ciągnie od 2 tys obrotów do samego końca.
Trochę za często trzeba zmieniać biegi, ale bez zarzutu.
Trzyma się drogi jak przyklejony, sztywne zawieszenie robi swoje. Nie polecam na dziurawe drogi, bo można zęby powybijać :)
Brak!:) lusterka boczne małe, a przez wsteczne lusterko prawie nic nie widać, tylna szyba jest bardzo mała i mocno pochylona, całe szczęście że jest parktronik, który poprawia trochę komfort parkowania. Ale to w końcu sportowa linia, więc wszelkie braki widoczności nie mają większego znaczenia, da się przyzwyczaić :)
Wszystko pod ręką, czytelne i jasne, jedyny minus to włącznik tempomatu- nie wygodnie się go obsługuje
Dwustrefowy klimatronik działa bez zarzutu,szybko nagrzewa wnętrze zimą i doskonale chłodzi latem
Z przodu ok dla kierowcy, dla pasażera przy maksymalnie cofniętym fotelu- rewelacja (mam 186cm wzrostu i nogi prostuję w kolanach) Z tyłu trochę gorzej, znajomi którzy mieli przyjemność siedzieć za przednimi fotelami mówili że czuli się jak w puszce :) ale dwie dorosłe osoby można na krótkie dystanse spokojnie zabierać.
Dość głośno z powodu braku ramek do szyb w drzwiach, ale można się przyzwyczaić.
tu bywa różnie: trasa- spokojnie można zejść do 5l/100km,-miasto non stop korki 9,6l/100km, średnio ok 7,5l. Jak na frajdę z szybkiej i dynamicznej jazdy uważam, że spalanie jest na przyzwoitym poziomie.
Auto w dobrej cenie za 6 letnie auto ze sportowym zacięciem zapłaciłem ok 30tys. Super!
tu trochę się dzieje, głównie z elektryką szyb przednich, czasem się potrafią zblokować na dole i już nie zamknąć :) poza tym ok, coś czasem lubi poskrzypieć z przodu przy wahaczach.
Brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW [l/100km]