Ocena kierowcy - Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d

meridian, 7 lat temu
Silnik 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : POmimo że to silnik 1.4 MA z ery downsizingu spisuje sie bardzo dobrze. Brak turbo i dwumasy
Samochód mam od roku więc mogę co nieco o nim powiedzieć. Sylwetka super, wyróźnia się na drodze. Chciałem samochód niebanalny i Mito takie jest. Ciężko spotkać drugie takie na drodze. Kolor kremowy lub jak kto woli "kość słoniowa".
Silnik wolnossący jak na 105KM w krótkie trasy i po mieście wystarcza spokojnie, zwłaszcza gdy włączymy funkcję dynamic. Ładnie brzmi i jak się rozbuja to nieźle idzie, można go kręcić wysoko.
Biegi 1-6 działają precyzyjnie jednak skok mógłby być odrobinę krótszy. Za to wsteczny czasem ciężko wchodzi, zdarza się że zazgrzyta ;/
Trochę za twarde zawieszenie jak na nasze drogi. Jak nie ma dziur i nowy asfalt to jeździ się bajka. Super wchodzi w zakręty. Niestety na dziurach i krzywej nawierzchni zawieszenie nie spisuje się najlepiej
Szyby z tyłu są małe i widoczność jest czasem ograniczona, ale mi to nie przeszkadza zbytnio. Z przodu nie ma tego problemu. Na plus duże lusterka boczne.
Samochód nie jest duży, ma mały bagażnik. Ale podróżowałem z 4 osobami na pokładzie i 3h jazdy dało radę spokojnie jechać. Na co dzień jeżdzę sam więc dla mnie jest idealny wielkościowo
Dwustrefowa klimatyzacja działa bardzo dobrze. W zimie szybko grzeje w lato szybko chłodzi. Działa bardzo dobrze. Nie mam podgrzewanych foteli więc się nie wypowiem.
Dla kierowcy i pasażera miejsca jest bardzo dużo. Trochę za mały podłokietnik (tylko dla jednej osoby). Z tyłu spokojnie jeszcze dwie osoby się mieszczą.
No wyciszenie to niestety jeden z mankamentów Mito. Cienkie blachy i mało mat wyciszajacych. Zwłaszcza z tyłu aa kanapą. Jak się jedzie ponad 130km/h to trzeba mocno podgłośnić radio. Przez beramkowe szyby też słychać podmuchy wiatru, ale nie ma tragedii.
Części nie są przesadnie drogie, większość wspólnych z fiatem.
Cena nówki z salonu z silnikiem 0,9 jak dla mnie za duża. Dlatego kupiłem używkę za ponad połowę taniej i z normalniejszym silnikiem.
Wkurzająca wycieraczka przednia (nowa) rozmazuje krople na wysokości oczku ;/ Gdy jest ciepło i się nagrzeje środek wnętrza samochodu to skrzypi fotel w środku
Nic poważnego mi się narazie nie zdarzyło. Czyta eksploatacja. Klocki, tarcze, łożysko z tyłu, łożysko w amortyzatorze Mcperhsona.
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d