Ocena kierowcy - Audi 100 C3 Sedan

piotr1988_17, 14 lat temu
Silnik 2.3 E 136KM 100kW
Rok produkcji 1986
Audi 100 C3 Sedan 2.3 E 136KM 100kW 1986-1990 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort przedewszystkim, duza bezpieczna limuzyna;)
To auto mozna polubic lub znienawidzic:) ja mialem dwa, jezdzilem roznymi wersjami benzyny. I powiem ze tanio mozna kupic dobra, komfortowa i bezpieczna limuzyne. Nie jest to nowe auto, wiadomo ma juz po 19 lat ten model i wiecej, ale jezeli sie spotka zadbany model, z przebiegiem do 250 tys, to mozna sie przywiazac i jezdzic nim bez problemu w dalekie trasy. silniki i zawieszenie sa zywotne, ale wiekszosc egzemplarzy ma po pol miliona i wiecej, dlatego przestrzegam bo mozna pchac w nie kase bez konca. Cena zakupu jest smieszna, za 3 tys mozna kupic zadbana cygarete. Nie lubia gazu te silniki, moze sekwencja by sie spisala. Auto solidne, moj szwagier przy 100 km/h walnol w drzewo i bokiem w slup od kierowcy, nic mu sie nie stalo, auto na szrot;) blacha ocynk, jezeli sie pojawia rdza to znaczy ze byl bity. A jeszcze polecam 2.2 turbo z quattro, mala rakieta, ciezko je zakopac a w zime jazda to bajka;D Polecam szczerze, jezeli ktos doinwestuje, a nawet zrobi kapitalke silnika bedzie jezdzil dlugoooo:) Pozdrawiam piotr1988_17
Silniczek 5 cylindrowy, prosty w obsludze, czesci dostepne wszedzie. Kultura pracy, podobna do V6. Dzwiek nie do pomylenia z innym autem, chyba ze tez ma 5 cyl;) Dosc zwawy jak na 136 koni, smialo mozna bylo sie poscigac.
Bez zastrzezen, choc mogla by byc bardziej precyzyjna.
A to oprocz przestrzeni w srodku, cos co mnie bardzo milo zaskoczylo. Po zakretach jak japonczyk, na prostej jak limuzyna. Poezja.
Bardzo dobra, choc trzeba bylo miec na uwadze gabaryty auta (4.90 metra z hakiem, to kawalek auta jest)
Hmm wszystko pod reka i na miejscu.
Tu wmiare, nie mozna bylo narzekac, przydala by sie klima, ale dalo sie wytrzymac.
A tu 4 osoby podruzowaly komfortowo. Z tylu nie brakowalo miejsca, nie bylo problemow z wsiadaniem. A zawsze siedzenie mialem na maksa do tylu odsuniete.
5- ale to moze przez slaby wydech, juz byl troche skorodowany. Ale za to dzwiek ktory dostawal sie do kabiny, to muza dla uszu;) kto jezdzil 100 z R5, wiec o co chodzi.
Nie bylo tragedi. Zdazalo sie ze i spalila 20 litrow, ale gazu. W trasie schodzilo sie do 10. Takze co chciec wiecej, tylko jezdzic. Naprawy mozna robic samemu, proste auto w budowie. Psuja sie rzeczy zwiazane z podwoziem, ale to przez nasze drogi. No i wiadomo wieszkosc Audic ma przebiegi lekko 500 tys.
Z takie pieniazki, czyli od 2-4 tys, (ja za swoja dalem 1 tys, ale fartem kupilem;P) to smialo polecam to auto. Najlepsze silniki to 2.2 i 2.3, ewentulanie z turbo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 E 136KM 100kW [l/100km]

14,3