Ocena kierowcy - Audi 100 C3 Sedan

Przemek, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 120KM 88kW
Rok produkcji 1990
Audi 100 C3 Sedan 2.5 TDI 120KM 88kW 1990 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo udane auto. Wygodne , pojemne , szybkie i ekonomiczne . Nie jest bez wad ( auto nie jest pierwszej młodośći ! ) ale jego zalety przewyższają je z nawiązką .Tylko coraz trudniej znależć zadbany egzemplarz ale jeśli trafisz będziesz zadowolony. T D I - To Dobry Interes
Jesli nie stać cię na utrzymanie dość paliwożernych pięciocylindrówek 2.3E / 2.2 / i 2.2Turbo z benzyniakiem . Nie lubisz gazu i cenisz Sobie mocne auta , ta wersja napewno Cię miło zaskoczy.
Chyba najlepszy możliwy w "cygarze".Jak sie go wkreci trochę powyżej 2500 obr/min poprostu wariat!Mój bez problemu osiąga fabryczne 200km/h! Wręca się niesamowicie jak na diesla z 1990 roku! Idealny na dalekie trasy a szczególnie autostrady. czwartym biegu ma elastyczność lepszą niż niejeden benzyniak , co wiąże się z bezproblemowym wyprzedzaniem tirów.Na wyższych obrotach trochę głośny . Ale te są rzadko używane . W końcu to diesel nie szlfiera.
Dobra ale trochę za delikatna do tego silnika.U mnie trochę szemra przy powolnej jeżdżie na wyższych biegach , jakby łożysko na wałku i czasami są problemy z włączeniem drugiego biegu .Ale przełożenia są super dobrane.
Nie ma co - dobra robota (przyjemnie się nim jeżdzi) . Jest komfortowo i stabilnie . Pod warunkiem że nie jest wybite.
W casie jazdy wszystko widać jak na dłoni , tylko przy parkowaniu trzeba się troche kierować wyczuciem.Ale taki już urok dużych aut więc nie ma się czego czepiać.
Wszystko pod ręką.
U siebie nie mam klimy i w lecie dzięki dużym szybom poprawiającym widoczność , robi się jak w saunie.Na szczęśćie mam jeszcze szyberdach.W zimie troche długo się nagrzewa (typowe dla silników TDI) , ale jak już złapie temperaturę jest miło.
Bezkonkurencyjnie w swojej klasie.Miejsca pod dostatkiem,pełnoprawne auto pięcioosobowe.No i ten bagażnik.
Przy normalnej jeżdzie cisza . Jak wsponiałem wcześniej nie przesadzać z obrotami (i tak nie ma sensu - to diesel : ma mocny dół ) i będzie git a i silnik odwdzięczy się dłuższą żywotnośćią.
SUPEEEER!!!!!! Na taką moc ideał .
Mercedes 124 z dieslem jest mułowaty , mniejszy , więcej spala i przede wszystkim dużo droższy . Bez komentarza !
Wymieniłem wahacze , łożyska kolumny zawieszenia ale to norma w naszych warunach drogowych . Elektryka prawej szyby nie działała bo obluzował się przewod . I dziwna uterka -musiałem wymienić pedał sprzęgła - złamał się !!!
Silnik nie do zdarcia ja mam 300000 km przebiegu , pali na dotyk i nie pobiera ani grama oleju.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 120KM 88kW [l/100km]

6,3