Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Sedan

dave236, 14 lat temu
Silnik 2.3 E 133KM 98kW
Rok produkcji 1993
Audi 100 C4 Sedan 2.3 E 133KM 98kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Silnik 2.3 o mocy ok 170 KM. Jazda na gazie i automacie- ekonomiczność i komfort, dosyć duży bagażnik, pomimo butli za tylną kanapą. Posiadam hamulce brembo i porządne wysokie zawieszenie, doskonałe na miejskie chodniki i w gorszy teren. Przyciemnione szyby na tylnych bocznych szybach nie przepuszczają dużej ilości światła, dzięki czemu wewnątrz jest chłodniej w upalne dni. Dobre oryginalne głośniki- dźwięk rozchodzi się po całym wnętrzu auta. szeroki kąt otwierania wszystkich drzwi. Czytelna deska rozdzielcza, a kierownicą można kręcić jednym palcem :)
Przyspieszenie doskonałe (na automacie), silnik podrasowany na 170 KM, na gazie od paru lat.
Czesem wyrzuca z trójki na automacie, ale poza tym bez wiekszych problemów.
Swietnie się trzyma na zakrętach mimo tak dużej masy, bardzo mocny skręt- pomaga w wąskich uliczkach Krakowa ;)
Dosyć wąskie słupki i duża powierzchnia tylnych szyb pomagają podczas parkowania i zmian pasa (lusterka czasem opadają i mało widać)
W lecie kiepsko bez klimatyzacji, ale jak jest chłodniej to grzeje porządnie.
Bardzo bardzo dużo miejsca. w długich podróżach idealnie.
Wyciszenie nawet całkiem niezłe. Mój samochód podobno słychać już przez kilka ulic [tłumik ;) ], ale w środku głośno nie jest.
Hmmm... Jak to bywa z takim silnikiem pali dosyć sporo, kolo 12, 13 l gazu w mieście, 9-11 na trasie. Ostatnio wymieniłem olej i mam do wymiany jeden wahacz, ale części nie są takie drogie.
Jeszcze mnie nie zawiódł (z wyjątkiem gubienia obrotów na gazie przez rozregulowaną śrubkę). Czasem nie działa centralny zamek, bo mam wymontowany alarm i czasem nie łączy.
Nic poważnego mi się nie przydarzyło :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 E 133KM 98kW [l/100km]

11,2