Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Sedan

s_xtr@o2.pl mogę sprzedać auto, piszczie na mail, 17 lat temu
Silnik 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW
Rok produkcji 1993
Audi 100 C4 Sedan 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
ja mam audi 100 C4L czyli long, i dla mnie to jest ważne by auto było masywne, i bezpieczne, nie koniecznie prowadziło się, ale się prowadzi lepiej niż inne auta, i jest bardziej komfortowy niż konkurencja (bmw7, opel omega, mercedes E klasa) bmw 7 flagową limuzyną? rok jej ´97 ale nie daje rady, a najlepszy komfort to mercedes S klasa i audi a8, ale mercedesy się psują jak najęte.
auto na ostatnim czwartym biegu (automat) ciągnie pod górę od 1100 obrotów, dla mnie to jest niewiarygodne!!!!!
jak na 13 letnie auto to pracuje dobrze, ale gdyby była nowa to bym dał pełną ocenę
mimo, że mam wersję z napędem na przednią oś, da się wprowadzić w nadsterowność to auto, na zakręcie z mercedesami, bmw, oplami się ścigało to po prostu auto wymiata, nie da się zaskoczyć, jest precyzyjne i przewidywalne, nie znam innej marki co tak robi auta, zwłaszcza te starsze modele, a gdyby było u mnie quattro to po prostu bajka
ludzie mówią że słupki są szerokie i nie widać, wystarczy odchylić głowę przy problemie z przednim słupkiem na 5 cm, i ja nie mam problemu, a boczne mi nie przeszkadzają, mają być grube i masywne, bo wtedy auto jest bezpieczne i kropka!
mieszczę w wersji sedan trzy rowery do bagażnika i jakiś jeszcze pakunek, 5 osób jeździ ze mną i jest komfort, a zwłaszcza że posiadam wersję LONG i ma 5 metrów długości :), więc nie wiem jak się jeździ normalną audi 100 C4
wentylatory w zimie za bardzo dają, trza se regulować temperaturę, w lecie klima załatwia sprawę, i dlatego że sprostuje moim, i pasażerów oczekiwaniom jest świetnie, a do tego z tyłu mam nawiewy u góry, między siedzeniem kierowcy i pasażera a do tego na nogi tylnych pasażerów
w audi a8 z silnikiem 4,2 jedynie na tylnych fotelach jest więcej miejsca niż u mnie, no i może trochę szersze jest, ale fotel kierowcy i pasażera wysunięty jest bardziej do drzwi i to ich naraża na niebezpieczeństwo podczas uderzenia bocznego, ja mam troszkę bliżej do pasażera obok, ale to nie robi różnicy, mam szeroko pasażer też, a w a8 na nogi mniej miejsca jest niż u mnie bo skrzynia biegów w a8 jest wielka i idzie do tylnego napędu, natomiast, nawet gdybym miał u siebie quattro to by mi przestrzeni w nogach nie zmniejszyło
no u mnie trzeba dociągnąć drzwi kierowcy bo szumi od prędkości 180km/h, ale to tylko od kierowcy coś nie gra tak to bym dał ocenę za wyciszenie lepsze, bo u mnie tak cicho jest jak w a8
naprawia się te autko samemu, tak proste rozwiązania, spalanie na przy mojej jeździe 14l, mogę zejść do 11l bo trzy razy mi się udało, w trasie jeżdżę z prędkościami 180km/h i pali 11,5l zszedłem rekordowo nisko po autostradzie do 7,8l ale jechałem ok. 100 km/h a jak jeździłem 120km/h to palił 8,5/9l więc myślę że te auto w poruwnaniu do nowoczesnych konstrukcji o tej pojemności odbiega bardzo ale w tą pozytywną stronę, a części? znam kogoś kto używanymi częściami handluje tylko do audi, i dla mnie koszta są banalne a do tego samemu się robi proste rzeczy: olej, klocki tarcze, płyny, pasek klinowy, pompę paliwa, takie drobne rzeczy
auto moje za 20000 kupione, sprzedać chcę za 15000, no auta szybko poleciały w dół, ale wolę swoje audi niż jakąś pandę za 40000, czy coś innego nowego bo nowe auta się psują. mam u siebie pełen pakiet elektryki w samochodzie, nie widziałem tak wypasionej c4 nigdy może też dlatego że jest wyjątkowa (long)
drobiazgi rzadko się trafiają, napewno rzadziej jak w nowszych autach, ale są.
były dwie rzeczy które mnie zaskoczyły i auto stanęło, czy też nie było do użytku, ale te rzeczy miały 13 lat, pompa wody i pompa paliwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW [l/100km]

11,4