Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1988
Audi 80 B3 Sedan 1.6 D 54KM 40kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny
Układ hamulcowy : korozja tylnych przewodów hamulcowych
Auto, pomimo swoich 22 lat na karku i dużego już przebiegu, cały czas jest w formie. Silnik chodzi jak zegarek. Jest trochę poobijane, ale całość trzyma się kupy, do środka woda mi się nie leje. Nie ma kompletnie żadnego wyposażenia (jest tylko hak), co mi i tak nie przeszkadza. Pomimo kilku usterek, o których niżej, warto było je kupić.
Zapala od razu, nawet rozrusznikiem nie kręci, chodzi równo, malutko pali, nie kopci. Nie wiem jaki ma prawdziwy przebieg, ale liczę, że ze 100 tys. więcej jeszcze może mieć (wymieniałem zegary, bo poprzednie nie działały, ciekawe ile lat ;)) Poprzednio miałem benzynę, nieporównywalnie mniejsze spalanie. Co do mocy, to wiadomo, 54 KM nie robi żadnego szału, ale przecież nie o to chodzi kupując takie auto. Szybko się nagrzewa, nie spodziewałem się po dieslu, że tak szybko będzie łapać temperaturę.
Jak na swój przebieg to 5. Trochę "szumi" podczas jazdy, ale biegi wchodzą perfekcyjnie, czasem wsteczny trzeba mocniej wbić, ale nic nie zgrzyta.
Jest dobrze, byłoby chyba lepiej, ale coś puka w zawieszeniu z przodu i z tyłu mam wywaloną tuleję. Aczkolwiek po dziurawych drogach prowadzi się znacznie przyjemniej niż na obniżonym i kołach 195/50/15 (teraz mam seryjne zawieszenie i koła 175/70/14). Nie ma wspomagania, mimo to kierownica lekko chodzi (mam porównanie np. do Poloneza/Fiata Tipo - niebo, a ziemia).
Jest to moje trzecie B3, więc z cofaniem nie mam żadnych problemów, z przodu też wszystko widać.
Wszystko jest tam gdzie ma być.
Grzeje trochę gorzej od benzyny, tak poza tym ok.
Wydaje mi się, że ma więcej miejsca niż w poprzedniej 80, zarówno z przodu, jak i z tyłu.
Jak na 22-letnie auto to jest prawie idealnie, trochę szumu się dostaje do środka, ale to chyba przez te obicia. Auto wyciszone bardzo dobrze, jest ciszej niż w poprzedniej B3. Zupełnie nie rozumiem, czemu ludzie wypisują, że ten diesel jest głośny - owszem w mieście go słychać na wolnych obrotach, ale jak się jedzie, to praktycznie nie słychać, że to diesel, a ten klekot jest bardzo przyjemny i jest naprawdę cicho.
Silnik jest bardzo ekonomiczny. Po mieście pali około 7 litrów, w trasie udało mi się zejść do około 4,8 litra.
Kupiłem za niecałe 3 tys. zł. Myślę, że w tej kategorii cenowej ciężko o lepsze, wygodniejsze auto.
Raz padło ładowanie, widocznie kabelek się poluzował albo dostała się wilgoć, bo teraz wszystko jest ok. Sparciałe wężyki przelewowe.
Korozja tylnych przewodów hamulcowych (problem na przeglądzie technicznym), cieknące cylinderki, dziurawy wąż od układu chłodniczego.
Audi 80 B3 Sedan