Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

n o o k i e, 17 lat temu
Silnik 1.8 E 112KM 82kW
Rok produkcji 1988
Audi 80 B3 Sedan 1.8 E 112KM 82kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Moje autko to B3 z 1988 roku. Kupilem je za 500 euro (2 tys zl) i jestem bardzo zadowolony. W zamian za marne pieniadze dostalem naprawde swietna fure, z dosc mocnym, a jednoczesnie oszczednym silnikiem. Do tego bardzo komfortowo w srodku, miejsca nie brakuje ani z przodu, ani z tylu. Skrzynia biegow swietna, bardzo krotkie przelozenia. Ergonomia to czysta rewelacja. Wszystko jest tam, gdzie byc powinno, a schowkow i poleczek cale mnostwo (za polke pod kierownica ktos powinien dostac nobla). Awarii praktycznie brak. Czasem zdazy sie jakas pierdolka, ale auto ma swoje lata, wiec nie ma sie co dziwic. Czesci za to sa tanie jak barszcz. Przyklad? Wymienilem ostatnio swiece + wszystkie filtry + rozrzad + 2 elementy zawieszenia. Zaplacilem 230 zl. Prawda, ze tanio jak barszcz? A co z minusami? Po pierwsze i najwazniejsze brak wspomagania. Przyzwyczailem sie do lekko chodzacej kierownicy i teraz mam przerabane. Radze szukac egzemplarza ze wspomaganiem. Po drugie regulacja lusterek na podlokietniku w drzwiach. Czesto zdarza sie, ze ktorys z pasazerow niechacy przestawi mi prawe lusterko. Ale to akurat male piwo. Po trzecie bagaznik. Niby ma 425 litrow, ale kolo zapasowe nie jest poziomo tylko pionowo z boku. Bagaznik jest wiec gleboki, ale po wstawieniu do niego butli z LPG stal sie malo praktyczny. Tez mi to zbytnio nie przeszkadza, bo rzadko potrzebuje duzej ilosci zaladunkowej, ale jesli komus zalezy na duzym bagazniku, a dodatkowo zamierza wstawic LPG, to musi sobie sam dokladnie obejrzec ten bagaznik i przemyslec. Na koniec moge jedynie szczerze polecic te autko. Za rozsadne pieniadze dostaje bardzo rozsadne auto. W dodatku nawet mimo uplywu lat do dzis prezentuje sie ladnie. Nie widzialem jeszcze auta z tego rocznika, ktore dzis prezentowaloby sie rownie dobrze. W srodku rowniez bardzo ladnie. Sam srodek (poza dzwigniami kierunkowskazow, wycieraczek) nie zostal zmieniony nawet w B4 produkowanym do polowy lat 90-tych, co chyba o czyms swiadczy. Krotko mowiac - polecam!!!
Bez zastrzezen, ale tez bez rewelacji. Dziala tak, jak powinien
Swietne, krotkie przelozenia
Gdy jezdzilem nia w niemczech bylo super, w polsce juz niestety gorzej - czuc dziury
Do przodu i na boki - super, do tylu dobrze, ale bez rewelacji
REWELACJA! Najlepsza rzecz w tym aucie. Wszystko jest tam gdzie byc powinno i cala masa schowkow
Bez zarzutow, wszystko dziala poprawnie. Wczesniej jezdzilem astra i czesto mialem problem z zaparowana szyba. Tutaj juz takiego problemu nie ma.
Miejsca jest duzo. Z przodu swietnie, z tylu kosztem bagaznika rowniez bardzo duzo miejsca
Jak na swoj rocznik, to jest bardzo cicho
W miescie standardowo, na trasie bardzo malo, czesci tanie jak barszcz
Biorac pod uwage, ze B3 mozna kupic za smieszne 2000-3000 tys zl, a w zamian dostaje sie naprawde swietna fure, to stosunek jakosc/cena oceniam na doskonale
Wlasnie siadlo cos w elektryce chyba, bo przestaly dzialac kierunki, wycieraczki i ogrzewanie, ale to dopiero pierwsza awaria odkad mam te auto
Absolutne zero powaznych usterek

Usterki Audi 80 B3