Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Audi 80 B4 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Audi 80 B4

lista silników Audi 80 B4

Oceny Audi 80 B4

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 17.11.2009 00:57:20 przez

mam to audi 80 już od wielu wielu lat i jest w rodzinie jak wierny pies na którym można zawsze polegać i który cię zawsze dowiezie do celu a oprócz niego nowy samochód 1.5roczny mercedes klasy C[200 benzyna] i zgadnijcie jakim jeżdże w dalekie trasy i tam gdzie chcę mieć spokój i nie myśleć o serwisie??tak tak audi 80! bo te nowe złomy są nie do jeżdzenia tylko naprawiania i nigdy nie wiem czy dojade i coś się nie stanie i nie zapalą sie lampki w trybie awaryjnym i stanie w nocy na deszczu w srodku lasu 100km od celu podróży!!!!!80-tka to samochód który można tylko kochać a miałem juz wiele różnych drogich złomów które mnie przyprwaiały o bół głowy i stany przed zawałowe i koszmarne koszty za serwis który na dodatek sam nie wiedział co jest zepsute w tych samochodach!! 80 b4 to samochód chyba najlepszy w histori audi i taki już sie chyba nie powtórzy [poprzednie audi a4 które miałem 1rok to był jakiś koszmar i żart a ja nie lubie jak za 140tys zł sie robi ze mnie wała!obecny mercedes mimo ze nowy tez taki jest a na dodatek jeszcze tandetnie wykonany o psuciu nie wspomnę bo jeszcze nic w nim nigdy nie było dobre choć jeden dzień i żeby było nic nie było popsute !! ale w rodzinie chcieli nowy to teraz maja co chcieli i o dziwo jakoś go nie lubią o jeździe nie wspomnę !ale niebawem sprzedaje to dziadostwo i kupuję sam nie wiem co bo wszystkie samochody klasy 80-tki to zwykłe buble!nie wiem co bedzie jak skończa sie te dobre samochody z lat 1990-2000r ja już swoja oszczedzam bo nigdy jej nie sprzedam nikomu

dodano 31.05.2010 10:38:49 przez

Właściwie auto niczym się nie wyróżnia poza znaczkiem Audi - więcej nie kupię już nigdy auta z tej firmy (no chyba że zmienią się znacznie-opinie właścicieli), poza tym ludzie zaczynają Cię traktwać jak dresa - zwłaszcza jeśli masz ciemne szyby i głośny wydech! Przyjemność z jazdy jest!, nie powiem, ale jest mnóstwo bardziej lepszych samochodów za rozsądniejszą kasę, a może nawet za tą samą, ale wiele lepszych! Miałem różne auta - również 2 merce i chociaż były brzydsze i bardziej mułowate, ale za to 100 razy ekonomiczniejsze i bezawaryjne!, ale najbardziej zakochałem się w Suprze! - to auto jest jak marzenie, super szybkie, daszek targa, pali rozsądnie, kompletnie bezawaryjne, a do tego ładnie wygląda! Kupiłem to Audi - 1,5 roku temu ponieważ nie miałem wówczas tyle kasy, żeby kupić Civica (nowy model) i jednym słowem rozczarowałem się (chociaż jej stan techniczny jest niemal idealny, a więc strach pomyśleć co się dzieje z takim autes sporo używanym). Bardzo piękne mam też wrażenia po jeździe Imprezką kumpla, ale niestety koszmarnie mi się ona nie podoba i na pewno je nie kupię! Wydaje mi się, że marka Audi tryjumfuje dzięki chłopaczkom po 15-19 lat, którzy jeżdżą maluszkami, a to jest ich marzenie, a rzeczywistość jest niestety SZARA!!!

dodano 15.10.2009 11:02:04 przez

Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Wciaz dobrze sie prezentuje (czarny) pomimo uplywu lat, dobrze jezdzi, w srodku ma fajne dobre i miekkie plastyki i co najwazniejsze, nie psuje sie. Dobre wyposazenie: elektryczne szyby, elektryczne i podgrzewane lusterka, podgrzewane dysze sprywskiwaczy, klima, centralny zamek na pilota, airbag, abs, 16" alufelgi ... jak na auto za 8tys PLN moze byc. Zaraz po zakupie wstawilem do niego LPG Stag 300, sprawuje sie znakomicie, spalanie okolo 10L/100km. Na LPG zrobilem w 3 lata 65tys km, zadnych awarii czy przygod na drodze. Po prostu wsiadam i jade. Jedynie co wymienilem to tarcze + klocki, tuleje, etc. ale to eksploatacja, te elementy wymienia sie w kazdym aucie. Czesci sa tanie, jest duzo dobrych zamiennikow, sporo prac mozna wykonac samemu poniewaz auto jest proste konstrukcyjnie. Duza baza wiedzy na forach internetowych dodatkowo pomaga. Zdecydowanie polecam ten model ale trzeba szukac zadbanego egzemplarza zeby pozniej nie dokladac bez konca. Ja swoj sciagalem spod Magdeburga ale oplacalo sie. Czasami patrze na internecie za innymi, nowszymi autami ale rozsadek podpowiada zeby nie sprzedawac tej 80tki tylko dalej nia jezdzic. Drugiego tak trwalego auta moze juz sie nie uda trafic :)

dodano 13.04.2010 11:08:47 przez

Auto dość stare , zaleta to karoseria w ocynku ale trudno o niebity egzemplarz.. Wady to też 1.nadmierne luzy w przegubach układu kierowniczego 2.stosunkowo szybkie zużywanie się półosi napędowych 3.korozja lub jednostronne działanie hamulca postojowego 4.wycieki oleju z silnika i mechanizmu różnicowego 5.nietrwałe gumowe wężyki hamulcowe (starsze modele) 6.podatne na rdzę progi i belki podwozia 7.nieszczelna pompa sprzęgła 8.hałas przy włączaniu sprzęgła 9.defekty wyłącznika termicznego w układzie chłodzenia 10.wycieki oleju spod pokrywy zaworów 11.niezbyt precyzyjne załączanie sprzęgła 12.uszkodzenia w obrębie instalacji zapłonu 13.uszkodzenia przekaźnika pompy paliwa 14.nietrwałe osłony gumowe półosi napędowych 15.szybkie zużywanie się części hamulcowych 16.zbyt "miękkie" zawieszenie silnika, wywołujące "pływanie' pojazdu w określonych sytuacjach. Dlatego auto niejest bezawaryjne jak widać , pracuje w serwisie audi i pisze te rzeczy zzbyt "miękkie" zawieszenie silnika, wywołujące "pływanie' pojazdu w określonych sytuacjachby niektórzy uświadomili sobie że audi to zwykły awaryjny samochód.

dodano 17.01.2011 14:55:26 przez

Porazka na całej lini , szukałem tego modelu 2 miesiące po 3 tygodniach zdałem sobie sprawe że kupienie b4 w idealnym stanie graniczy z cudem (3 egzemplarze były bite w róznych miejscach , miałem miernik lakieru tak więc wiem , czwarty egzemplarz był od handlarza niby auto igła... Zajechałem i jak tylko zobaczyłem przebieg 113 tys.Km a rocznik auto był 93 to olałem to z góry, poprostu żenada co ludzie wymyślają i kombinują. Gdy wreszcze kupiłem auto za 9 tys zł myslałem że bedzie ok ale po 3 miesiacach od zakupu w bagazniku zauważyłem dziwny czerwony proszek pod wykładziną , gdy podniosłem to myślałem że padne , cala podłoga była zardzewiała a płaty farby odchodziły od blachy , ewidentnie auto miałe wspawane nowe blachy i pomalowane niewiem czym:/ , zrobiłem jeszcze raz ta blache i sprzedałem jakiemuś gówniarzowi , co do silnika cos tam z wtryskami się działo i turbina padła. Ogólnie niepolecam ze wzgledu na to że dostać nie bity model graniczy z cudem i mówie tu na własnym doswiadczeniu a oglądałem tych modeli ok.10 i każdy albo blacharka było robiona albo silnik nadawał sie na złom.

dodano 29.08.2011 20:11:31 przez

Blacha nie miała grama rdzy, ciemny kolor, grube drzwi, wystająca do góry du**a. Prezentował się naprawdę nieźle jak dużo droższe nowsze samochody w stylu passat, oktavia itd. z zewnątrz wyglądał niegorzej niż audi a4 i inne nowsze modele tej marki. Piękny opływowy kształt, duże oryginalnie koła, opony zimowe ale starczały na cały rok tu nie trzeba było zmieniać. W środku miał h**ową kierownicę ale zakupiłem w tesco ładną skóropodobną otoczkę na kierownicę i po założeniu wyglądało doskonale jakby skórzana kierownica. Fotele welurowe lubiały się brudzić często było trzeba odkurzać tak samo boki drzwi. Bardzo przyjemny dźwięk silnika. Mimo że nie ma dynamiki przyśpieszenia, zapewnia wysoki komfort jazdy, przypomina mi amerykańskiego lincolna. Tak samo powoli można się toczyć po ulicach. Fajnie w tylnej półce były zrobione głośniki alpine, że nie trzeba było skrzyni basowej, pojemny bagażnik (ale niski jako to w sedanie).

dodano 19.07.2009 18:00:36 przez

Jak to niemiecki samochód z tamtych lat - bez "wodotrysków" ale wszystko pracuje tip top. CO NAJWAŻNIEJSZE TO TEN SPOKÓJ W TRASIE, BRAK STRESÓW ŻE COŚ "NAWALI". Warto wydać parę groszy więcej na Audi 80 z tamtych lat i parę lat zapomnieć o mechanikach !!! Ktoś powie ooo.. z '93 to trup ! Nic bardziej błędnego. Miałem Carismę z 98 i padaka na naszych drogach a i silnik diesel- France 1.9 TD nie powalał na kolana. Niestety i nowsze Audice /"z wodotryskami"/ już nie najlepsze i blacha słabsza "cieńsza". Sprzedałem Carismę trochę z żalem bo pomimo usterek bardzo wygodna ale po ostatnim gradobiciu dach i przednia klapa to jedne wgnioty nie licząc pękniętej przedniej szyby. Kolega z pracy stał z boku Avantem takim co ja mam teraz i w jednym miejscu malutka wgniotka na dachu /prawie nie widoczna/. I wszystko w tym temacie !!!!

dodano 09.04.2010 13:21:28 przez

Auto dość trwałe , choć mi akurat trafił się egzemplarz bity ale niestety zorientowałem się 2 miesiące po zakupie... Trzeba uważać przed zakupem bo znaleśc auto w dobrym stanie i nie bite jest prawie niemożliwe. Auto pali w miare mało choć jeżdziłem bardziej oszczędnymi.blacharka wporządku jeśli się uda kupić nie bite.Przyśpieszenie mizerne naprawde , czasem brakuje mocy.Zawieszenie niezbyt trwałe. miałem kilka usterek a części są umiarkowane jeśli chodzi o cene. Miałem raz poważniejszą usterke silnika która wyniosła mnie 1580 zł dokładnie a po miesiącu i tak wszystko padło i auto poszło na złom. Dlatego stereotyp o audi że to auto nie do zajechania jest tak bezsensowne i głupie że naprawde...Ogólnie niepolecam tego auta , według mnie jest wiele ciekawszych i mocniejszych aut z tamtych lat.

dodano 29.12.2012 22:17:44 przez

Jak to mówi mój brat: "Nie ma lepszego samochodu od Audi B4". I sporo jest w tym racji. Z tak dobrym autem chyba się nie spotkałem. Nie wiem, czemu niektórzy tak narzekają na B4. Niby rok '93, ale trzyma się świetnie. Nie widać po nim upływu lat. Mój kumpel mówił, że Audi to złom. A jego Vectra (2.0i 115KM)psuje się o wiele częściej. I są to poważne awarie. Tymczasem mojej Audi nic nie dolega. Leję paliwo, siadam i jadę. Silnik mimo przebiegu 287000 km, sprawuje się świetnie. W ogóle się nie psuje. Móge wstać w nocy i jechać nawet do Chin. Wiem, że dojadę bez problemu. Rdzy też nigdzie nie ma. I jest bogato wyposażona: ABS, alarm, poduszka powietrzna, immobiliser, el. lusterka, klima, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, światła przeciwmgłowe. Ogółem mówiąc - ideał.

dodano 16.10.2010 00:04:00 przez

Samochodem porusza sie mój ojciec od ponad 3.5 roku a przy okazji też i czasem ja. Bardzo wdzięczny i trwały samochód. Stosunkowo odporny na kiepskich właścicieli. Wykonanie na najwyższym poziomie. Auto tak mnie zachwyciło, że również stałem sie posiadaczem Audi (choc akurat innego modelu). Silnik 1.9 TDI stał się legenda za życia, a model 1Z choc nie najmocniejszy stał sie wisienką na torcie tej właśnie legendy. Warto wspomnieć o chyba najlepszym zabezpieczeniu antykorozyjnym jakie można spotkac w samochodach poruszających sie na naszych drogach. Samochód ma równiez wady , chyba najważniejsza jest stosunkowo wysoka cena zakupu oraz ogromna ilośc powypadkowych i wyeksploatowanych egzemplaży. Jeśli ktoś dokona sztuki i kupi zadbane Audi B4 , pokocha ten samochód

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 12 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Audi 80, oglądali także

Dowiedz się więcej o Audi 80