Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

Zbyszek40, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria - blacha gruba /odporna na \"średni\" grad/ i ocynkowana. Silnik - prawie niezawodny. Skrzynia biegów - niezniszczalna. Auto w środku daje taki spokój z jazdy bez snów o mechanikach.
Jak to niemiecki samochód z tamtych lat - bez \"wodotrysków\" ale wszystko pracuje tip top. CO NAJWAŻNIEJSZE TO TEN SPOKÓJ W TRASIE, BRAK STRESÓW ŻE COŚ \"NAWALI\". Warto wydać parę groszy więcej na Audi 80 z tamtych lat i parę lat zapomnieć o mechanikach !!! Ktoś powie ooo.. z \'93 to trup ! Nic bardziej błędnego. Miałem Carismę z 98 i padaka na naszych drogach a i silnik diesel- France 1.9 TD nie powalał na kolana. Niestety i nowsze Audice /\"z wodotryskami\"/ już nie najlepsze i blacha słabsza \"cieńsza\". Sprzedałem Carismę trochę z żalem bo pomimo usterek bardzo wygodna ale po ostatnim gradobiciu dach i przednia klapa to jedne wgnioty nie licząc pękniętej przedniej szyby. Kolega z pracy stał z boku Avantem takim co ja mam teraz i w jednym miejscu malutka wgniotka na dachu /prawie nie widoczna/. I wszystko w tym temacie !!!!
Jest OK. Mógłby mieć więcej kucy. Najlepiej podrasować lub wstawić 110KM /dla maniaków mocy/. Ale do spokojnej rodzinnej jazdy w zupełności wystarczy. Co zadziwia to jego solidność i bezawaryjność /tylko trzeba okresowo \"zajrzeć\" do nastawnika pompy wtryskowej /czyszczenie/ i potencjometru gazu w kabinie /czyszczenie/ ale to tak raz na 5lat. Reszta jest GIT..:-))
Bardzo dobra!
Jak każde w Polsce - czasem jakaś tulejka lub łącznik. Ale ogólnie dużo trwalsze od \"miękkiej\" Carismy. I nie słychać dołów.
Bez uwag - jak to kombi..:-))
Trochę mało miejsca w środku - ale to w porównaniu do Carismy. Ogólnie dla rodziny i z przodu i z tyłu OK..:-))
Z klimą OK. Bez klimy trochę słabsze.
To nie Carisma ale OK.
U mnie bardzo dobre. Przy 90 rozmawiam prawie szeptem. Jak nie diesel...:-))
Jak na auto z tamtych lat doskonałe. Dynamicznie w mieście wychodzi 6.5-7 na trasie 90 nie więcej niż 4.5-5....:-)) Czego chcieć więcej..? Zbiornik 75 litrów pod korek 80 i prawie całą Europę przejedziemy...:-))
Za ciut większą kwotę mamy żywotne i prawie bezawaryjne auto na długie lata. Komfortu próżno tu szukać - jeśli ktoś chce to polecam lagunę, galanta lub carismę- ale dla oszczędnej i spokojnej rodziny Audi 80 B4 to dobry wybór jakość/cena a wersja Avant dodatkowo przydaje się w większych bagażach. Oczywiście polecam jak najbardziej zadbane egzemplarze możliwie bez \"większych przygód na drodze\" i żeby nie był \"pływakiem\" /progi i podłoga polecą wtedy moment/.... bo jeśli kupisz szrota to nabierzesz wstrętu do marki i popsujesz opinię o firmie !
Prawie OK. Czasem jakaś naprawdę drobnostka.
Bez poważnych usterek. Jeśli sam coś \"grzebniesz\" np. wym. tulejki lub sworznia wahacza to mechaników wcale nie znasz.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,8