Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Fan marki 131182, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mam kilka odprysków po kamyczkach głównie na masce i nic się nie dzieje, zero rdzy i czegokolwiek.
Moje auto jest z 1993r i dałem za nie niecałe 10 000zł. Mogę smiało powiedzieć że za takie pieniądze ciężko jest kupić porównywalny samochód tej klasy w dislu, z ocynkowaną blachą, tanimi częściami itd. Audic jest dużo na rynku, są i krajowe i sprowadzane ale żeby kupić w dobrym stanie i rozsądnym przebiegiem trzeba trochę poszukać. Gwarantuje że się opłaca i gorąco polecam ten model.
Silnik oceniam dobrze bo 75 KM to troche mało jak na tą masę. Poza tym może być, spalanie jest ok średnio 5,5-6,5 litra na 100km co przy tej masie jest naprawde super wynikiem.
Skrzynia jest ok tylko przełożenia trochę krótkie ale ma to też swoje plusy. Na piątce można jechać 60km/h i nic nie szarpie ani nie zrywa.
Dałem 5 bo mam sportowe zawieszenie i trzyma się drogi jakby był przyklejony ale na orginalnym zawieszeniu też nie jest źle. Ogólnie cisza i spokój nic nie puka i nie stuka.
Nie jest źle, duża powierzchnia szyb, małe słupki, ogólnie jest ok.
Wszystko na swoim miejscu i w zasięgu rąk. Wkońcu to Audi.
Ogrzewanie bardzo dobre już po paru minutach robi się ciepło. Natomiast w deszczowe dni trochę nie wyrabia i szyby parują, może gdyby była klima było by lepiej.
Miejsca jest wystarczająco zarówno z tyłu jak i z przodu a do tego dwa podłokietniki.
Mogłoby być trochę ciszej ale nie jest źle i nie ma co narzekać wkońcu to disel i nie najnowszej generacji. Głośniej się robi dopiero powyżej 120km/h
Przy spokojnej jeździe w trasie można zejść do 5l ale jak mu pociśniesz na autostradzie 140-160 to i 7l połknie. W mieście przeważnie to jest w granicach 6-6,5l. Części są tanie, zarówno te orginalne jak i zamienniki.
Jak na razie wymieniłem czujnik termiczny wentylatora 18zł. i termostat 29zł. Pomijam oczywiście części eksploatacyjne. Po zakupie auta wymieniłem kompletny rozrząd 125zł. olej Mobil1 + filtr 102zł. pasek klinowy 16zł.
Poważnych usterek nie miałem jak do tej pory i oby tak było jak najdłużej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,9