Ocena kierowcy - Audi A2

j4kim@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Audi A2 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Duzo miejsca dla pasazerow.
Układ elektryczny : Dramat...
Przeniesienie napędu : Problemy ze skrzynia.
Układ hamulcowy : Co roczna wymiana czujnikow.
Zaczne od tego ze nie jestem wielbicielem malych aut ale przestrzen w tym aucie naprawde pozytywnie mnie zaskoczyla oraz design ale na tym koncza sie zalety tego auta. Po pierwsze - potwornie twarde zawieszenie co prawda zapewniajace bardzo dobra kontrole i przyczepnosc ale niesamowicie niekomfortowe i stresujace. Jadac tym aute trzeba miec przez caly czas zachowana czujnosc gdyz nawet najmniejsza dziurka moze naprawde zabolec. Poza tym bardzo przecietny poziom spalania. Duza ilosc usterek elektronicznych i slaba jak nie bardzo slaba jakosc plastkikow aczkolwiek wszystko dobrze skrecone i nic nie trzeszczy. Jak za ta cene takiego malego auta rzeczywiscie powinno byc jak w miniaturce A8 ale niestety blizej mu do chinskiej zabawki. Auto wykonane z aluminium niby plus ale przez 3 lata uzytkowania tego auta niczego pozytywnego sie w tym nie dopatrzylem, wrecz wkurza mnie to ze nie moge sobie zamontowac anteny CB. Pomijajac te wszystkie szczegoly autko jako tako nie jest zle i jesli chodzi o ta klase to calkiem niezle wypada w porownaniu z konkurencja. Jezeli rzeczywiscie sie komus podoba to auto to napewno bedzie w nim widzial same zalety ja niestety nie jestem fanem niemieckiej motoryzacji i nie odczuwam przyjemnosci z jazdy tym autem.
Silnik dynamiczny, calkiem niezle przyspiesza jak jezdzi sie samemu.
Skrzynia dobrze pracuje aczkolwiek ostatnio zmagam sie z jakas awarja. Biegi dosyc ciezko wchodza ale moze to tylko w moim przypadku.
Autko bardzo dobrze trzyma sie drogi ale kosztem wygody. Ma niesamowicie twarde zawieszenie i nawet mala dziurka w jezdni bywa bolesna. Raczej nie nadaje sie na polskie drogi.
Widocznosc z tylu praktycznie znikoma. Auto nie posiada tylniej wycieraczki do tego spoiler dzielacy i tak calkiem mala szybke calkowicie ogranicza widocznosc. Natomiast z przodu czesto na zakretach widocznosc ograniczaja boczne slupki.
Siedzenia wygodne, nie mecza na dluzszych trasach. Wszystkie urzadzenia w zasiegu reki.
Jak na takie male autko przestrzeni nie zabraknie zarowno z przodu jak i z tylu co czesto zaskakuje pasazerow.
Autko ogolnie posiada maly zbiornik paliwa. Moge powiedziec tylko ze nie jestem specjalnie zachwycony spalaniem tego auta ale byc moze zwiazane z usterkami ktore drecza to auto od jakiegos czasu. Moze przedstawie to w ten sposob. Zalewajac za 50zl trase 21km w obie strony (polowa po obwodnicy, polowa po miescie) mozna pokonac 3-4 razy. Poza tym to strasznie olej silnikowy zlopie.
Moje autko jest w dosc bogatej wersji z automatyczna klimatyzacja, esp itp. Moze zaczne od rzeczy ktore najbardziej mnie denerwuja. Jakosc plastikow mozna porownac do najtanszych chinskich zabawek. Zwykle lusniecie tepym paznokciem i wszedzie robia sie rysy a w szczegolnosci na wysuwanych podstawkach na napoje. Po prostu zgroza! Denerwuje mnie rowniez radio ktore przy odlaczeniu akumulatora sie rozkodowuje. Ogolnie srodek strasznie plastikowy. I co z tego ze aluminiowe nadwozie jak to na nic nie ma wplywu. Za ta cene mozna naprawde duzo lepsze auto kupic, ale co kto lubi.
Zgroza! Przy 150tys przebiegu padla cala elektronika! Do wymiany obie wiazki od abs i hamulcow, czujnik temperatury chlodnicy, czujniki abs/esp ktore wymieniam co kazda zime, teraz problemy ze sprzeglem i skrzynia biegow. Od jakis 3-4 miesiecy auto regularnie odwiedza warsztat i ktoz to wie ile to jeszcze potrwa.
Remontu silnika raczej sie nie spodziewam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

Audi A2