Ocena kierowcy - Audi A2

Romek, 13 lat temu
Silnik 1.6 FSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Audi A2 1.6 FSI 110KM 81kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : MYŚL TECHNOLOGICZNA KONSTRUKTORÓW - REWELACJA I SPOSÓB WYKONANIA ZWŁASZCZA JAKOŚĆ I PRECYZJA W SRODKU ---- TAKIEGO AUTA JUZ NIE WYMYŚLA kto nie jezdził tym autem ten nie zrozumie - pozdrawiam
uwazam ze konstrukcja bardzo udana z pewnymi Niedopracowaniami w szczegółach - BRAKI 1.podlokietnik kierowcy 2.mocowanie gasnicy 3. brak wersji tdi 4-o cylindrowej i benzyna turbo ewentualnie kompresor DOSTEP DO SILNIKA OD STRONY MECHANIKA DOŚC DOBRY I ŁATWY, KONSTRUKCJA PROSTA FUNKCJONALNA NIE TRZEBA PÓL AUTA ROZBIERAĆ
Problem z zaworami głowicy i zaworem erg (recyrkulacji spalin)trzeba myć co ok 40 tys km zawory i kanał dolotowy powietrza silnika -- urzadzenie PRO TEC - polecam koszt ok 280 pln OLEJE musza byc dobrej firmy -- LIQU MOLI - top 4200 (koniecznie norma wv 505.00) + ceramizer --- efekt spalanie miasto ok.7.3 litra pb 95 statoil WAZNE -- BADZIEWIASTEGO OLEJU NIE ZALEWAC TEGO SILNIKA BO ZACINAJA SIE CZUJNIKI SILNIKA I KOMP GŁUPIEJE - SPRAWDZIŁEM - EFEKT OBROTY SILNIKA FALUJA,POLI OK 11 LITRÓW I PROBLEM Z KATALIZATOREM TYM DRUGIM Z CZUJNIKIEM NOXa.
Troche długi drązek zmiany biegów ale trudno przy 100 tys km wymieniłem olej w skrzyni + dodatek do oleju LIQUI MOLI art.1040 Wymieniłem tarcze sprzegła, docisk i łozysko+ simering i sruby -- materiał z serwisu audi wszystko firmy SACHS ---- skrzynia chodzi rewelacyjnie -POLECAM
niema sie czego czepiac tradycyjny układ wachaczy przód tył belka bez obsługowa -- uwaga na gumy stabilizatora przód Hamulce przód -tarcza wentylowana tył tarcza rewelacja
PRZOD w porzadku troche słupki przeszkadzaja ale mozna wytrzymac TYŁ ja mam czujniki więc moze być
złazi farba z przycisków -- fe, fe jak na taka marke to wstyt problem braku podłokietnika kierowcy -- winnien byc i gdzie zamocować gaśnicę ??
nie widze wad trzeba dbac o klime -- filtr + gaz do klimy --- przegląd min co 2-3 lata z pełną dezynfekcją
bez istotnych wad - wrecz doskonała przód i tył jak na takie auto -- oczywiscie
w moim modelu szklany dach troche hałasuje ale to ok 140 km/godz.
SPALANIE miasto było 10-11 litrów teraz ok.7.3 - 7.6 z klimą TRASY 4 osoby + bagaz ok.5,0 litrów pb 95 Kosztowało mnie ok. 1.5 roku dochodzenie jak to zrobić -- inna kultura obsługi silnika i sposobu wymiany płynów eksploatacyjnych
ZA KOMFORT I JAKOŚC TRZEBA PŁACIC LUB JEZDZIĆ MALUCHEM WYBÓR POZOSTAWIAM ZAINTERYSOWANYM
DBAC O WYMIANĘ PŁYNÓW i FILTRÓW -- hamulce,wspomaganie kierownicy, OLEJÓW -- silnika i raz na kilka 5-8 lat skrzyni biegów i chłodniczego płynu PROBLEMÓW NIE BEDZIE
UWAGA NA UKŁAD WYDECHOWY A szczególnie na drugi katalizator bo woda i sól robia swoje- ALE NA TO JEST TEZ SPOSÓB -- mój patent tajemnica nie jezdzic po głebokiej wodzie filtr powietrza zbyt nisko

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 FSI 110KM 81kW [l/100km]

Audi A2