Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Silnik 1.6 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1996
Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto trzyma się drogi jak by bylo przyklejone
Układ hamulcowy : klocki hamulcowe niekiedy nie odbijają
Karoseria : korozja występuje na rynienkach na dachu oraz na spodzie tylnej klapy obok mechanizmu zamka
Przeniesienie napędu : Sprzęgło dośc szybko się zużywa
Reasumując auto jak na swoje lata świetnie się trzyma, zewnętrznie również fajnie wygląda. Niektórzy pasażerowie mogą narzekać na ilośc miejsca na nogi, lecz nie jest to kombi :) Jeśli chce ktoś większe auto to proponuje a4. Silnik jak na swoją pojemnośc i moc strasznie dużo pali, w zimie strasznie długo nagrzewa się silnik. Jest to chyba najlepsze auto kompaktowe z tamtego okresu. Jakość wykonania materiałów zadowalająca. Już wiem że następny samochód jaki kupie to będzie audi a3 tylko że z silnikiem diesla. Najlepiej 1.9 tdi 130 km. Pozdrawiam i polecam A3
Silnik 102 konie jak na swoją moc i pojemnosc pali kosmiczne ilosci paliwa. Jednak na dłuższych trasach ekonomika bardzo się poprawia. Jako miejskie auto silnik w zupełności wystarczy
Podobno skrzynie biegów w modelach 1.6 przed liftingiem składali w turcjii. Czasem ciezko wchodzi wsteczny, dwójka wchodzi z lekkim oporem.
Samochód jeździ jak po torach! Świetnie się nim wchodzi w zakręty, jednak gdy przedobrzymy to auto zachowuje się troche podsterownie. Na polskich drogach można niekiedy sobie wybić zęby. Zawieszenie jest twarde i jeśli ktoś szuka komfortu niech poszuka innego samochodu
Z przeodu bardzo dobrze, Z tyłu jednak troche gorzej. Jeśli chodzi o lusterka, to nie wiem kto wpadł na taki pomysł zeby prawe lusterko było mniejsze. Na szczęscie w modelach poliftowych lusterka są jednakowe
Wnętrze jak na swoje lata świetnie zrobione, materiały w porządku, jednak auto ma już swoje lata i niekiedy skżypią niektóre elementy.
Niestety nie posiadam klimatronika, ale klima daje sobie rade. Podczas jazdy dobrze chłodzi, jednak podczas stania w korku podczas upału niekiedy nie czuć jej działania. Jeśli chodzi o
Jestem dośc wysoką osobą (190 cm)i jako kierowca mam wystarczającą ilośc miejsca. Jednak dla pasażera za mną na tylnim fotelu nie jest już tak pięknie. Z tyłu mogło by być troche więcej miejsca. + za sposób składania przednich foteli
Auto z silnikiem benzynowym jest świetnie wyciszone, jeśli ktoś jeździ oszczędnie i zmienia biegi przy 2000 tys obrotów to silnika praktycznie nie słychać, przy wyższych obrotach silnik zaczyna już trochę buczeć, szczególnie przy szybkiej jezdzie na autostradzie
Jeśli chodzi o zużycie paliwa w mieście to przy oszczędnej jezdzie bez klimy wychodzi ok 8.8 litra, z klimą 10. Gdy ktoś ma ciężką nogę potrafi połknąc nawet 12 litrów. W zimie jest makabra. Silnik strasznie długo się nagrzewa, jeśli ktoś jeździ krótkie trasy np 8 km to auto praktycznie ciagle jedzie na ssaniu. Na trasie ekonomina znacząco się polepsza, przy spokojnej jezdzie autostradowej mój rekord to 6.8 litra. Jednak trzeba jeździć jak emeryt(90 - 110 km/h). Przy wdepnięciu pedału gazu do końca i przy prędkości 190 km/h auto spala ok 18 litrów. Więc albo ekonomika i powolna jazda, albo przyjemnośc z jazdy i większe wydatki na stacji
Można powiedzieć że jak na swój wiek auto kosztuje dośc sporo. Nie ma się co dziwić, materiały są na bardzo dobrm poziomie, mała usterkowośc. Jednak gdy coś się zepsuje to mamy do wyboru dużą ilośc zamienników które nie są drogie
Samochód ma kilka drobiazgów które potrafią narobić problemów. Często gdy jest oberwanie chmury bądz większa ulewa, woda potrafi wlecieć pod listwą w podszybiu i przez filter kabinowy trafić pod nogi pasazera. Musiałem już 2 razy kleić podszybie i wyciągać całą wykładzine z samochodu i ją suszyć. Kolejnym drobiazgiem są piszczące szyby. Gdy jest wilgotno szyby chodzą normalnie, lecz gdy świeci słońce i jest sucho to szyby podczas otwierania i zamykania strasznie skrzypią. Kolejnym mankamentem może być zapinka od pasa pasażera, która podczas składania fotela pasazera może zaklinować się pod fotelem.
Poważniejszych usterek w ciągu 3 lat nie miałem, wymieniłem jedynie sprzęgło. Mogę przyczepić się jeszcze do hamulców, u mnie często zdarzało się że przy hamowaniu z większej prędkości klocki hamulcowe nie chciały odbić, i strasznie się dymiło z kół. Często miałem też tak że przy cofaniu lub toczeniu się na niskiej prędkości jedno tylne koło piszczało. Powodem tego był również nie odbijający klocek hamulcowy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 102KM 75kW [l/100km]

9,1