Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

mikon67, 11 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1997
Audi A3 8L Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : ocynk. Zawieszenie- ładniesie prowadzi nawet na 225/45/17 super leci w koleinach. Hamulce ma super i juz sa wentylowaneco znacznie poprawia mozliwości bo w audi a4 b5 1.8 sa nie wentylowane i był problem jak sie hamuje z 200 to trzeba wciskać hamulec na raty.
Super. Miałem sprzedać ale co kupię za te pieniądze. Za pół roku nie bede już kawalerem ale auto zostaje dla mojej przyszłej żony. Ona uwielbia ten samochód i lubi nim jezdzić. Nie zgodziłę sie na sprzedaż. Tym autez zawsze mnie przywiezie z imprezy do domu a jak pojade innym (większym) to juz jest problem i musze byc kierowca. Oprócz audi mam jeszcze Opla Senatora A2 i też lubie nim jezdzic ale audi jest do wszystkiego a senator t w sumie tylko do przejażdżek w ładne słoneczne dni. Opla garażuje a audi zawsze stoi pod chmurka i nie ma z nim problemu do tego ma ocynk co jest super sprawą. Miałem juz sporo aut ale te audi użytkuje najdłużej. Myslałem ze zostane przy mercu w210 ale korozja zrobiła swoje. Przed a3 miałem dwie a4 i wszystko było niby ok ale zawieszenie nie dawało mi spokoju. Nie mieszkam przy autostradzie a duzo jeżdze. W jednej a4 założyłem gaz do silnika 1.8 sekwencje i silnik chodził dobrze. Zrobiłem tą a4 ponad 65tys km na gazie i zo zaważyło na takiej dezyzji ze kupie auto z takim silnikiem w ocynku i bez aluminiowego zawieszenia wiec padło na audi a3 i teraz jestem zadowolony. Niedawno miałem okazje przetestowac auto i na gazie poleciało do licznikowych 215km/h wiec jest super. Miałem juz ponad 15 aut przez 12 lat czasem 3 jednoczesnie i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. POLECAM!!!!! Lubie ostro jezdzic a to auto znosi wszystko :)
szału nie ma ale jest dobrze zwłaszcza ze na gazie zrobiłem przez dwa lata juz 57tyś km. Ożywia się po przekroczeniu 4000rpm. Gaz znosi znakomicie. Zadnego problemu z eksploatacją.
dla mnie troszke za krótka. Poza tym praca skrzyni jak najbardziej prawidłowa i bez zastrzeżeń.
Jest bardzo dobrze i dość sztywno ale ja tak lubie. Po zakretach prowadzi sie doskonale(jak sie auto wyczuje). Wyszedłem juz nim nieraz z bardzo trudnych sytuacji. Raz audi tt jadąc za mną nie wytrzymało tempa po ostrych zakretach na leśnych serpentynach warm-mazurskich i wypadło z drogi. Pewnie koleś miał słabe opony bo była mżawka a tu taki niefart.
Auto jest łatwo wyczuć z przodu i boku, można wrecz z łatwoscia wciskac sie na \"żyletkę\". Widacz wszystko co trzeba.
Jak dla mnie super, prosto zwięźle i na temat. Bez udziwnień. Wszystko proste w obsłudze. Schowki ok., są nawet w fotelach (fajna sprawa).
Super. Zwłaszcza ze mam te auto juz prawie 2 lata i z klimą nie było problemu. Była odgrzybiana i zmieniony został filtr kabinowy. W lato klimatronik spisuje sie bardzo ładnie a w zime moze być naprawde gorąco.
Doskonale.... a dlaczego ?????? bo auto jest dla mnie i nie mam jeszcze rodziny i nie obchodzi mnie to jak jest z tyłu. Wazne jest dla mnie jak bede sie czuł za sterem swojego auta i tym tez sie kierowałem i nie wybrałewm 5d tylko 3d. Drzwi sa duże ale to ma swoje wady na ciasnych parkingach w mieście gdyz wtedy nie damy rady ich mocno otworzyć. Ale mi to nie przeszkadza. Pozycja za kierownica jest super.
Co kto lubi. Ja lubie słyszec dzwiek silnika. Mogłby byś bardziej soczysty al to tylko 4 cylindry.
długo nie jezdziłem na benzynie bo auto od razu poszło do gazu sekwencyjnego BRC. Coś tam mogłbym napisać ale skupię sie na gazie. Wieć tak: auto pali mi 10-13l/100km. Bywało ze i 14 ale to już była ostra jazda takze jestem zadowolony. Jestem z warm -mazur. i na wycieczce w góry tj. na południe PL srednio wychodziło 10l ale w koło komina teraz wychodzi tak 12,4l. I tu od razu powiem ze i ja to wiem i moi znajomi ze nie mam lekkiej nogi. Te silniki nawet benzyny nie palą mało także polecam dobry gaz -tylko sekwencja. Cięzko mi powiedzieć ile wynośi minimalne zurzycie ponieważ chyba nigdy nie starałem sie jechać superekonomicznie.
Dla mnie super. Poprostu zależy kto czego oczekuje od auta. Audi a3 spełnia moje oczekiwania. Teraz mysle jeszcze ze moze jak bede miał rodzine i bede musiał kupic wieksze auto to kupie jeszcze takie audi w 5d i w silniku 1.8t i pujdzie na nową mape i wtedy bedzie juz idealnie.
Najgożej było na poczatku. Auto duzo paliło i chyba dlatego poprzedni własciciel sprzedał je po tak dobrej cenie. A padła tylko sonda lambda tzn pracowała w złym zakresie i auto paliło 19l benzyny na 100km a gazu nie dało sie dostroić. A przez to ze sonda działała (ale w złym zakresie) to nie pokazywała błędów. Kupiłem sobie kabel do diagnozy i sam załatwiłem temat gdyz radzono mi nawet wymiane przepustnicy. Oryginalna sonda BOSCH 279zł. Teraz bede wymieniał usczelke pokrywy zaworów i prawy uszczelniacz skrzyni. Do tego po roku oba swożnie wachaczy, tylne tuleje wachacza i komplet klocków na 4 koła wszystko TRW
2 m-ce temu poleciała mi maglownica to TRW kosztowała mnie z wymiana i zdaniem starej 1280zł. Ogólnie jest dobrze bo autem zrobiłem juz 57 tyś km i lata dobrze. A maglownica w tym modelu nie jest wieczna. Jeden rok było dobrze ale w tym roku na sezon letni założyłem alu 17\" i 225/45 to moze i dlatego troszke dostała.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

11,4