Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Rok produkcji 2003
Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : magistrala wody
Karoseria : rdzewijące nadkola i drzwi
Samochód mam od 3 lat, ale to co się dzieje z silnikiem od roku to jakaś tragedia. Przez pierwsze dwa lata wszystko ok, ale teraz non stop wyskakują jakieś check engine. W silniku wymieniłem już wszystkie przewody rurowe, czujnik temperatury, rozdzielnie wody, termostat, sondę lambdę, przepływomierz, a teraz czeka na wymianę zawór egr. Silnik i blacha to najsłabsza część tego auta.
Samochód świetnie się prowadzi, dobrze przyspiesza. Hamulce ok.
Dobrze grzeje i chłodzi, jedyna uwaga to w moim roczniku schodzi farba z plastików od klimatronika. W lecie często trzeba zmniejsza siłę nadmuchu bo zbyt mocno chłodzi.
Samochód zamontowany ma instalację gazową. Jazda samochodem prawie jak za darmo. Spalanie gazu na poziomie 8,5 litra. Części odziwo bardzo tanie bo większość podchodzi z skody i vw. Samochód leciwy i części nietypowe można kupić używane.
Kupiłem swój samochód za dobre pieniądze. w 2011 za auto z 2003 roku dałem 17 tysięcy. Teraz jak widzę egzemplarze z 2003 za kwotę 15 tyś i więcej to śmiać mi się chcę, bo to auto nie jest tyle warte. Dobra cena na chwilę obecną to 12 tyś.
Zawieszenie w porównaniu z francuzami super. W środku nic nie stuka, nie puka. Jak pisałem wcześniej największe wady blacha (rdzewiejące drzwi, nadkola i dach) oraz w moim przypadku drobne usterki silnika, które bywają bardzoooo irytujące.
Poważnych usterek nie miałem. Samochód nigdy nie odmówił posłuszeństwa w trasie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 102KM 75kW [l/100km]

8,8