Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

Mikołaj 26l., 8 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI CR 140KM 103kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, elastyczny i bardzo oszczędny silnik. Kiedy trzeba pojedzie o kropelce (udało się przejechać 1150 km na 55 l). Z drugiej strony wyprzedzanie i szybka jazda autostradowa to czysta przyjemność.
Świetny samochód. Doskonały silnik i skrzynia biegów w połączeniu z eleganckim wyglądem i komfortowym wnętrzem. Kupiłem go jako singiel a teraz gdy zakładam rodzinę wiem, że jeszcze przez długie lata będzie mi mógł służyć swoją praktycznością, osiągami i frajdą z jazdy :)
Silnik cechuje bardzo wysoka kultura pracy. Nie jest zbyt głośny, a wibracje są niemalże nieodczuwalne. Zapas mocy i momentu obrotowego jaki oferuje ten silnik zapewnia bezpieczne wyprzedzanie, bardzo dobre osiągi oraz moim zdaniem rewelacyjne spalanie.
Skrzynia biegów działa bardzo precyzyjnie. Biegi wchodzą płynnie z przyjemnym, delikatnym "oporem" co jest szczególnie fajne przy dynamicznej jeździe. Nie ważne czy chcemy przyspieszyć na 3 czy 5 biegu, samochód robi to z ogromną przyjemnością.
Układ kierowniczy działa precyzyjnie i pewnie. Śmiało zasługuje na 5 gwiazdek, jednakże hamulce psują trochę ogólną ocenę układu jezdnego. Moim zdaniem hamulce działają zbyt miękko i ospale. Wprawdzie zawsze wyhamowują auto kiedy jest taka potrzeba, ale mogły by łapać wcześniej i nieco "ostrzej".
Jak na moje 180 cm wzrostu widoczność jest ok. Na szczególny plus zasługują boczne lusterka. Wiadomo nie jest to SUV, ale nie ma najmniejszych problemów zrobienia koperty czy parkowania w skąpo zostawionych miejscach parkingowych pod supermarketem.
Wielofunkcyjna kierownica w połączeniu z dobrze zaprojektowaną konsolą środkową umożliwiają łatwy i intuicyjny dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Spora ilość schowków rozwiązuje problem gdzie położyć telefon czy drobne na parking. Wkurza jednak złośliwie chyba zaprojektowany miejsce na kawę znajdujący się pod podłokietnikiem. 1 trudno tak wyginać rękę by go dostać, 2 nie można wtedy korzystać z podłokietnika :(
Po prostu super. W zimę po 3-5 minutach czujemy już przyjemne ciepło z nawiewu. Do klimatyzacji 0 zastrzeżeń. Robi to do czego jest stworzona :)
Rewelacyjne sportowe fotele. Warto było dopłacić, bo komfort podróżowania jest fenomenalny (skóra z alcantarą, bajeczne połączenie :D ) Sam za sobą bez problemu zajmuje miejsce z tyłu. Twarda skorupa z tylu fotela może nie być komfortowa dla dwumetrowca ale logika podpowiada by wysokie osoby siedziały z przodu a niższe z tyłu ;)
Na postoju jak to w TDI. Podczas jazdy do 100 km/h jest bardzo dobrze, 140 km/h niewiele gorzej.
Mam samochód od nowości i poza paliwem nic więcej do niego nie dolewałem ani nie dokładałem tak więc super. Z racji gwarancji serwisuje w ASO a tam w granicach 700-800 zł tak więc myślę, że jak na tą markę ok.
Jak na moje potrzeby i oczekiwania oraz posiadany wtedy budżet, nic dodać nic ująć. Może nie ma w każdym miejscu skóry ale zastosowane materiały cą miłe dla oka i w dotyku. Nic nie skrzypi i nie wyciera się.
Po mniej więcej 2 latach popsuł się zamek schowka w podłokietniku. Wygląda to na zerwanie plastikowej wypustki podtrzymującej sprężynkę odpowiadającej za odbijanie tego zamka. Detal, niby i tak zamykanie działa ale to już nie to :P
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 140KM 103kW [l/100km]